Zamknij
REKLAMA

KGHM obejmie patronatem uczniów z Chocianowa i Polkowic

19:25, 18.07.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Starosta Polkowicki, wraz z dyrektorami szkół ponadpodstawowych z Chocianowa i Polkowic, podpisał dziś listy intencyjne z firmą KGHM Polska Miedź S.A. Na mocy tego dokumentu zawiązano współpracę w ramach projektu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym” .

Firma KGHM Polska Miedź S.A. obejmie patronatem wybrane klasy w Zespole Szkół w Chocianowie oraz w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Dzięki temu, młodzież ucząca się  w tych klasach będzie miała zorganizowane zajęcia z praktycznej nauki zawodu, szkolenia, wizyty zawodoznawcze, a najlepsi uczniowie otrzymają stypendia ufundowane przez firmę KGHM Polska Miedź S.A.

W liście zobowiązano się do wzajemnej współpracy przez okres 10 lat. W roku szkolnym 2019/2020 patronatem zostają objęte klasy I-III z Polkowic w Szkole Branżowej I Stopnia w zawodzie elektromechanik, natomiast w Chocianowie klasy I-IV technikum w zawodzie technik mechatronik oraz klasa I w Szkole Branżowej  I Stopnia w zawodzie mechatronik.

Jak zaznacza Starosta Polkowicki-Kamil Ciupak-

Nawiązana dziś współpracy z firmą KGHM Polska Miedź S.A.  jest dla nas bardzo ważna. Jest to niezmiennie kluczowy pracodawca w naszym regionie  z ogromnym doświadczeniem i potencjałem, a dzięki temu patronatowi młodzież z naszych szkół zdobędzie praktyczną wiedzę oraz umiejętności, które będzie mogła wykorzystać na dalszym etapie swojego rozwoju. 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Mieszkaniec Mieszkaniec

1 0

Brawo Kamil, brawo Ciupak. Jeszcze trochę chłopie twoich starań i postawią Ci pomnik :Zasłużony dla Gminy Chocianów. Ups... 15:59, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

arturartur

0 0

gdyby był sensowny dojazd to można liczyć na młodzież z Chojnowa i Jawora - ale Chocianów to teraz wyspa bez możliwości dojazdu 17:16, 23.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone