Zamknij
REKLAMA

Poziom Rady Miejskiej kiepski, ale transmisja jeszcze gorsza

19:52, 09.09.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Jak zniechęcić mieszkańców Chocianowa, do uczestnictwa w sesjach Rady Miejskiej? Recepta jest bardzo prosta. Wystarczy zwołać sesję w środku tygodnia, a najlepiej w godzinach porannych, tak aby wszyscy, wybierający się do pracy nie mieli możliwości pojawić się na obradach. Gdyby nawet, ktoś miał czas oglądać transmisję Rady Miejskiej w wersji online za pośrednictwem internetu, to tu też znajdą się sposoby aby maksymalnie skomplikować obywatelowi dostęp do posiedzeń rady. 

Już od kilku sesji Rady Miejskiej w Chocianowie możemy zauważyć coraz gorszą jakość przekazu internetowego oraz koszmarny poziom nagłośnienia, który trafia do transmisji online. 

Można domniemać, że jest to umyślne działanie, które ma na celu nie tylko zniechęcenie mieszkańców do oglądania sesji Rady Miejskiej ale także uniknięcia kompromitacji niektórych radnych, jak to miało miejsce kilkanaście sesji wcześniej, gdy przyłapaliśmy radnego Piotra Wandycza, obecnie kandydata do sejmu, na soczystym bluzgu. Wtedy Wandycz słowami 

Jak będzie pie***lił nawalał, to weź go przywołaj do porządku chłopie

zachęcał, przewodniczącego rady, Janusza Ślipko, aby następnym razem przywoływał radnego opozycji do porządku.

Jakość przekazu internetowego sesji Rady Miejskiej jest na poziomie początku rozwoju internetu w naszym kraju. Młodzież zapewne powiedziałaby, że obraz i dźwięk z sesji nagrywane są kalkulatorem, a nie profesjonalnym sprzętem. Wypowiedzi niektórych radnych są tak nieczytelne i niezrozumiałe, że ma się wrażenie, iż począwszy od sekretarz gminy Patrycji Jugo, a skończywszy na radnym Bujaku - mówią podczas sesji w języku innym niż polski.  

Oto efekt:

Przypomnijmy, za organizację sesji Rady Miejskiej odpowiedzialny jest przewodniczący Janusz Ślipko, który w ramach organizowania prac rady i prowadzenia jej obrad czuwa, aby obrady były transmitowane i utrwalone za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Natomiast sprzęt leży w gestii osób zarządzajacych miastem. Statut gminy Chocianów wprost wskazuje, że Burmistrz obowiązany jest udzielić radzie wszelkiej pomocy technicznej i organizacyjnej w przygotowaniu i odbyciu sesji.  

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Agnieszka Agnieszka

8 4

Poziom tej rady żenujący szczególnie ci od Kulczyńskiego.... Opozycja choć umie się wysłowić! 20:57, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CudaCuda

3 13

Radni no cóż.... Ale za to w urzędzie ciekawie.... podobno Pan a. Z miejskiego zakładu już pracuje w urzędzie w dziale inwestycji i zamierza tam ściągnąć swoją laskę z rck czyli choku , kadrową z choku wywaliło, księgowa też i podobno coś się dzieje w pokoju nr 13 W urzedzie tam gdzie an... konkurs na kier ops nie rozstrzygnięty startują 3 Panie z naciskiem że wygra ta młodsza z ops.? I co cuda? Aha jeszcze majola przeszła do Polkowic a.. Na chorobowym... dzięki Patrycja za info. 14:18, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone