Zamknij
REKLAMA

Skradziony samochód odnaleziony w lesie koło Chocianowa

09:00, 16.09.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Polkowiccy policjanci odzyskali skradziony kilka dni temu samochód. Wartego 80 tysięcy złotych forda udało się namierzyć dzięki telefonicznemu zgłoszeniu nieopodal drogi 331 prowadzącej z Polkowic do Chocianowa. Wciąż trwają poszukiwania złodzieja, który ukradł auto.

Do kradzieży samochodu doszło w nocy 11 września bieżącego roku około godziny 2.00 na terenie jednej z prywatnych posesji w Polkowicach. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się sprawą i wykonali szereg różnego rodzaju czynności procesowych oraz pozaprocesowch, mających na celu odzyskanie pojazdu i zatrzymanie osoby podejrzanej o ten czyn.

Przełom w sprawie przyniosło telefoniczne zgłoszenie o pojeździe pozostawionym w lesie nieopodal drogi 331 prowadzącej z Polkowic do Chocianowa. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli weryfikację zebranego materiału dowodowego i szybko okazało się, że zabezpieczony ford został skradziony zaledwie kilka godzin wcześniej z ulicy Przemkowskiej w Polkowicach.

Policyjni technicy dokonali już szczegółowych oględzin pojazdu i zabezpieczyli znajdujące się na nim ślady, po czym został on zwrócony prawowitemu właścicielowi. Obecne działania funkcjonariuszy z pionu kryminalnego, ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o opisywane przestępstwo.

Zabór pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia jest zagrożony nawet 5 lat pozbawienia wolności, natomiast jeśli czyn zostanie zakwalifikowany jako kradzież z włamaniem sprawca musi się liczyć nawet w dwukrotnie dłuższym pobycie w zakładzie karnym.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA