Zamknij
REKLAMA

Kochał Boga i rowery. To 57-letni Jakub zakopał matkę w ogródku

18:44, 22.09.2019 | Fakty / K.N
Skomentuj
REKLAMA

Prawdopodobnie własnymi rękami wykopał prawie metrowy dół w którym zakopał ciało swojej matki. 57-letni Jakub, sprowadził się do Chocianowa w 2014 roku, od tej pory ślad za jego matką zaginął. Mężczyzna przez 5 lat bez żadnych zahamowań pobierał emeryturę za leżącą w przydomowym grobie staruszkę. 

– To by wyjaśniało skąd miał pieniądze na życie, skoro nie pracował – tak o tajemniczym sąsiedzie mówią dziennikowi Fakt mieszkańcy Chocianowa.

– Jakub był trochę dziwny, ale też i rzeczowo porozmawiał, grzecznie się przywitał. Trudno uwierzyć, że zrobił coś takiego – mówi dziennikowi Fakt, jeden z sąsiadów 57-latka. Jak dodaje, pamięta, podobnie jak pozostali mieszkańcy ulicy, przeprowadzkę mężczyzny z Łodzi, ale jego matkę mało kto widywał. Albo nigdy, albo kilka razy - wiele lat temu.

Jak wylicza Zakład Ubezpieczeń Społecznych 57-letni Jakub, który połasił się na pieniądze staruszki mógł wzbogacić się o 45 tysięcy złotych.
Mieszkańcy Chocianowa, mówią o zwyrodnialcu, że lubił sport a zwłaszcza rowery, był też gorliwym katolikiem. W domu Jakuba, na ścianach  wisiały plakaty cyklistów a na elewacji budynku przed którym leżała zakopana matka, wisiał metrowy krzyż. W środku w domu też nie brakowało religijnych symboli. 

– Lubił sport, a przede wszystkim rower. Miał też drążek zamontowany w domu i nie pił alkoholu. Był drobnym mężczyzną, ale wysportowanym – opisuje dla dziennika Fakt - sąsiad Jakuba.

Jak zeznał śledczym wyrodny syn, gdy po ciężkiej chorobie 88-letnia matka zmarła, zakopał ją w ogródku przed domem. Śledczy nie wykluczają morderstwa. 
Prokuratura postawiła mu 4 zarzuty: nieudzielenia pomocy chorej matce, znieważenia zwłok kobiety, wyłudzenia świadczeń emerytalnych i ukrywania legitymacji emerytalnej.

(Fakty / K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA