Zamknij
REKLAMA

Spółki miejskie podległe Kulczyńskiemu promują kandydata do senatu?

19:00, 08.10.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Na ulicach Chocianowa coraz więcej plakatów wyborczych osób startujących do sejmu czy senatu. Banery, bilbordy i ulotki, to tylko niektóre formy promocji kandydatów chcących zdobyć głos mieszkańców gminy Chocianów w październikowych wyborach. 

Dzisiaj na ulicach Chocianowa można było zobaczyć też samochód Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego do którego podpięta była przyczepa z reklamą wyborczą Tymoteusza Myrdy. Auto miejskiej spółki, która w całości podległa jest burmistrzowi, niczym firma transportowa, obwiozło reklamę wyborczą po ulicach Chocianowa, a później zaparkowało "plakat" m.in. przy Szkole Podstawowej przy ulicy Wesołej w Chocianowie.

Koledzy burmistrza Chocianowa mają się z nim dobrze. Tymoteusz Myrda, który jest dobrym kumplem Kulczyńskiego był bliskim współpracownikiem prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego, całkiem tak samo jak Kulczyński. W 2018 roku Myrda ponownie znalazł się w sejmiku z listy Bezpartyjnych Samorządowców. W listopadzie 2018 został powołany na stanowisko Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, gdzie odpowiada za Departament Infrastruktury w ramach koalicji PiS - Bezpartyjni Samorządowcy. 

Myrda mógł nie mieć, żadnych problemów z załatwieniem reklamy i transportu przez Przedsiębiorstwo Wodociągowo - Kanalizacyjne. Na stanowisku prezesa wodociągowej spółki od końca 2018 roku jest Marta Burzyńska, która w wyborach samorządowych w 2018 roku z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców kandydowała do Rady Gminy Lubin, przegrała.  

Spółki gminne powołane są do zadań, które wynikają z ich statutu. Pytanie jest takie, czy Przedsiębiorstwo Wodociągowo - Kanalizacyjne  ma prawo świadczyć usługi promocyjne lub usługi wynajmu samochodu na cele inne niż naprawa i konserwacja sieci wodno-kanalizacyjnej. Czy w czasie wynajmu samochodu na cele promocji kandydata nie jest zagrożona skuteczność reagowania służb w razie awarii? Jak wygląda umowa na wynajem samochodu? Tytułem czego uiszczona jest opłata? Czy PWK świadczy lub świadczyło podobne usługi dla innych komitetów lub kandydatów? - pyta Róża Rzeplińska z serwisu o osobach pełniących funkcje publiczne MamPrawoWiedziec.pl.

Przyczepy reklamowe od czerwca zaparkowane były na tyłach budynku w którym mieści się MZGKiM oraz PWK.  Do tej pory ani Kulczyński ani nikt z otoczenia burmistrza nie przyznał się, która miejska jednostka kupiła te nośniki reklamowe. 

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

AgaAga

10 4

Żenujące... 19:09, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dark netDark net

12 7

To już przesada!!! A jutro Ciocia Elka dostaje na sesji kolejną dotację. PWK podniesie za wodę i Myrda będzie zadowolony.
Jak można, tak bez pytania CHOCIANOWIAN ,za pieniądze tego społeczeństwa łamać prawo panie Kulczyński?
Pod sąd to niemowlę jak pisze redaktor Faktów , a REFERENDUM już robić a nie czekać do wiosny. Bo wiosny Chocianów zdrowy nie doczeka. ("Zdrowy" czytaj budżet) 19:56, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BarbaraBarbara

7 6

Czekamy zatem na oświadczenie Martusi i Pawełka, rano na kolana i na dywanik do pana podpisywać. 20:57, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PWKPWK

7 5

Jak poleciał to znaczy, że walczył i za dużo wiedział. Niech pan panie Kamilu , nie przejmuje się trollami za zlewki z Tomka stołu. Powoli przejdą do historii i utopią się w swoim g... 20:57, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzekaCzeka

6 4

A gdzie trolle Janosika? Nudno tu bez was. Co słabo płaci? Szok, to skanera. 21:00, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ela OświadczelaEla Oświadczela

7 5

Oświadczam, że zakład nie świadczy żadnych usług propagandowych ani pana merdy ani nikogo innego. Na noszeniu paluszków się skończyło, ale to było w niedzielę, w czasie wolnym od pracy. Myśleliśmy wcześniej, żeby bannery powiesili na ogrodzeniach, gdzie jesteśmy administratorem, ale na stadion teraz nikt nie chodzi, a na cmentarzu nie wypada wieszać... 22:08, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CD. CD.

2 3

To u wujka Adama J. też powiesilismy i na spółdzielni mieszkaniowej na Armii Krajowej na ogrodzeniu bo to teraz nasz kolega Pan prezes! 22:18, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lubinianin Lubinianin

5 3

Kurde u was w tej mieścinie to każdy wszystko wie, czyta, rozumie i myśli oczywiście oprócz radnych PIS i od Tomka.... A my myśleliśmy że wy ciemny lud....... Oj długo tu nie zagościmy 22:24, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obserwator obserwator

4 1

proszę zgłosić do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - wykorzystywanie minia gminnego w kampanii wyborczej, oraz zgłoszenie do Państwowej Komisji Wyborczej.

23:45, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA