Zamknij
REKLAMA

Jest wyrok Sądu! Kulczyński płaci za swoją bezczynność. Z gminnej kasy znikają pieniądze

19:45, 23.10.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Nie minął nawet rok gdy Tomasz Kulczyński objął fotel burmistrza Chocianowa, a już dorobił się sporych kłopotów w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Chodzi o sprawę z kwietnia 2019 roku. Gdy do urzędu Miasta i Gminy postanowiliśmy zwrócić się z zapytaniem w ramach dostępu do informacji publicznej czy Tomasz Kulczyński rozlicza koszty auta prywatnego do celów służbowych i czy są na to umowy. Zgodnie z prawem pracownicy ratusza mieli na odpowiedź 14 dni. Jak się okazało nie tym razem.

Po prawie miesiącu oczekiwania, aż Piotr Gruszka - Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr albo Marzena Chomicz-Wandycz łaskawie odpowiedzą na nasze pytanie, postanowiliśmy podjąć kroki prawne, aby podwładnych burmistrza nauczyć przestrzegania przepisów prawa. 

[ZT]12849[/ZT]

Gdy z początkiem czerwca do Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie trafiła nasza skarga na bezczynność Burmistrza Miasta i Gminy, Marzena Chomicz-Wandycz w tempie błyskawicy udzieliła nam odpowiedzi na pytania z kwietnia. Niestety było już stanowczo za późno. Machina Sądowa właśnie ruszyła. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu, ten na posiedzeniu niejawnym 5 września stwierdził, że Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów dopuścił się bezczynności.

Tym samym Sąd przyznał nam rację. Jednak z powodu spóźnionej odpowiedzi ze strony urzędu umorzył postępowanie w zakresie zobowiązania burmistrza do udzielenia informacji publicznej, bo taka po terminie została udostępniona, a tym samym bezczynność nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa. 

Sąd w postanowieniu zaznaczył, że termin do załatwienia sprawy w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej wynosi 14 dni od dnia doręczenia adresatowi wniosku. 

W ostatniej kwestii Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu, zasądził od Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów zwrot kosztów postępowania sądowego. Tym samym z gminnej kasy za niedotrzymanie ustawowych terminów, przez pracowników Kulczyńskiego, wyparowało 100 złotych za porażkę poniesioną w Sądzie. 

[ZT]12826[/ZT]

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Lala mi doLala mi do

10 7

A ile takich przegranych spraw Kulczyńskiego będzie jeszcze? Płacimy, płacimy mieszkańcy za PUNA. 20:07, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WstydWstyd

9 7

Kolejne łamanie prawa 20:14, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Haha Haha

9 7

Tomek ma tam wywalone, a co to jego pieniędze, a co tam łamanie prawa to urzędnicy podpisują wszystkie pisma haha 20:18, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Puk pukPuk puk

5 4

Kto tam?
WSA. 22:05, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cbacba

4 1

Uroczy ten uśmieszek
10:21, 24.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA