Zamknij
REKLAMA

Nowa kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej zaczyna urzędowanie z wyrokiem?

19:52, 04.11.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Kiepsko zaczyna się urzędowanie nowej kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie, Honoraty Szulc. Właśnie Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu wydał nieprawomocny jeszcze wyrok w którym stwierdza, że nowa kierownik OPS w Chocianowie, dopuściła się bezczynności, polegającej na nieudostępnieniu informacji publicznej, oraz zobowiązuje Szulc, aby w terminie 14 dni od dnia doręczenia wyroku Sądu udostępniła informacje o które wnioskowaliśmy. 

Jeszcze jako p. o. kierownika OPS, Szulc nie chciała udostępnić skanów faktur VAT wystawionych przez Barbarę Kleśtę, która jako znajoma burmistrza Kulczyńskiego dostała fuchę w Przedsiębiorstwie Wodociągowo - Kanalizacyjnym na stołku Przewodniczącego Rady Nadzorczej PWK, oraz z początkiem roku, podpisała umowę na wykonywanie stałej i pełnej obsługi prawnej na rzecz Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie, gdzie zarabia 3 690 zł brutto. Dla porównania - jeszcze z końcem 2018 roku OPS za obsługę prawną innego prawnika, zapłacił 1000 zł brutto.

Chcieliśmy wiedzieć czy znajoma Kulczyńskiego, która dostaje publiczne pieniądze w PWK i OPS nie dorabia dodatkowo, wystawiając inne, ekstra faktury VAT na przykład dla Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym celu  poprosiliśmy Honoratę Szulc o udostępnienie wszystkich faktur Kleśty. Jak się okazało Szulc wyszła z założenia, że jeśli jej poprzedniczka udostępniła nam umowę z Kleśtą, to nie udostępni nam faktur znajomej Kulczyńskiego. 

Sprawę skierowaliśmy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu, który na posiedzeniu 9 października, orzekł, że nowa kierownik OPS w Chocianowie nie miała racji, blokując nam dostęp do informacji. Sąd w swoim wyroku stwierdził: 

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej zobowiązany jest do udostępnienia informacji publicznych. Wątpliwości nie budzi również fakt, że oczekiwane informacje miały publiczny charakter, albowiem dotyczyły one wydatków ponoszonych przez Gminę, finansowane ze środków publicznych.
Jednakże w ocenie Sądu udostępnienie w ramach udzielenia informacji publicznej umowy, której ustalenia stanowią podstawę do wystawienia faktur VAT nie oznacza, że OPS nie ma obowiązku udostępnienia skanów, wystawionych przez radcę prawnego [przyp. red: Barbarę Kleśtę] na podstawie tej umowy faktur VAT. Umowa o świadczeniu usług prawnych i wykonywania obsługi prawnej stanowi odrębny dokument od faktur VAT, wystawionych zgodnie z jej zapisami. -czytamy w wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu. 

[ZT]12783[/ZT]

Tym samym Sąd storpedował twierdzenia Honoraty Szulc, która wyszła z założenia, że jeśli otrzymaliśmy umowy podpisane z Kleśtą, to nie musi nam przesyłać faktur za jej usługi. Dodatkowo Sąd uznał, że bezczynność nie ma charakteru rażącego naruszenia prawa ale zasądził od Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie zwrot kosztów postępowania sądowego. Teraz, aby uniknąć totalnej kompromitacji, Szulc może odwołać się od wyroku i skierować sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Przypomnijmy, znajoma Kulczyńskiego, Barbara Kleśta, którą chroni nowa kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej jest też obrończynią włodarza Chocianowa w sprawie pomówienia i zniesławienia Sołtys Parchowa, radnej Anny Pichały do którego mogło dojść w okresie od 04 stycznia do 10 stycznia 2018 roku, na jednej ze stron internetowych Vcity.pl.  

[ZT]12602[/ZT]

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

MieszkankaMieszkanka

16 12

Brawo! Brawo! Małymi kroczkami i do przodu. Pokazujcie tej tępej masie ludzkiej, ile pieniędzy sprzeniewierza się w naszej gminie, może w końcu zrozumieją. Niech chociaż przestaną klaskać do tych bzdur, to już będzie dużo. 20:07, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdaAda

15 12

No ja myślałam że ta Pani Szulc to taka prawdomówna i pobożna a tu proszę ....wstyd ale czego nie robi się dla pieniędzy!robi jak jej karzą 21:10, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kupa śmiechuKupa śmiechu

9 3

Ale jaja wstyd dla takiego kierownika! 13:57, 05.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CZAS naCZAS na

9 3

A czy Pani prawnik ( choć to za wielkie słowo) Klejesta , obecnie reprezentująca TK w sprawie karnej z Anią Pichała, jest opłacalna z podatków CHOCIANOWIAN czy z prywatnej kasy Tomasza?
Panie uczciwy burmistrzu prosimy o faktury.... Tylko tyle lub aż tyle.... 14:30, 05.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jajajaja

4 2

Dziwne, że prawni sam się nie broni. wiedza za mała ? 17:00, 05.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone