Zamknij
REKLAMA

Szlachetna Paczka otworzyła bazę! W gminie Chocianów na pomoc czeka kilka rodzin

17:02, 27.11.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Baza Szlachetnej Paczki została już oficjalnie otwarta. W Chocianowie zarejestrowano kilka rodzin. Część już znalazła darczyńców. Inne wciąż na nich czekają. Przed rokiem w gminie Chocianów wszyscy obdarowani zostali obsypani paczkami. 

Choć liczba darczyńców już teraz jest imponująca, wolontariusze nie zamierzają zwalniać tempa. Ich celem jest znalezienie wsparcia dla każdej z rodzin znajdujących się w bazie.

Na wsparcie wciąż czekają m.in. Pani Maria, która wraz z mężem Kamilem wychowują czwórkę dzieci Weronikę, Zosię, Zuzię oraz Bartka. Obydwoje rodziców do niedawna pracowało i opiekowało się dziećmi. Do momentu, gdy mama zaszła w ciążę i musiała przejść na zwolnienie lekarskie. Od tamtej pory zaczęli borykać się z problemami finansowymi oraz bytowymi. Mimo szczerych chęci i zaangażowania nie mogą sprostać wszystkim pojawiającym się problemom. Rodzina utrzymuję się z pracy pana Kamila, z wypłacanego zwolnienia lekarskiego oraz z zasiłków na dzieci. Ich miesięczny dochód wynosi 5240 zł. po odliczeniu wszystkich wydatków na osobę pozostaje im 529 zł miesięcznie.
3 kluczowe potrzeby: Łóżko piętrowe, Artykuły spożywcze, Środki czystości

Pani Kamila samotnie wychowuje troje dzieci, najstarszego syna Damiana, córkę Martę oraz najmłodszego syna Bartłomieja. Od pewnego czasu rodzina zamieszkuje jeden pokój u przyjaciela, który w trudnej sytuacji podał im pomocną dłoń. Niestety sytuacja rodziny pogarsza się ze względu na chorobę pani Kamili, niewydolności prawej nerki oraz depresji lękowej, przez którą nie może podjąć stałej pracy. Mimo częstych wizyt w szpitalu pani Kamila nie poddaje się i walczy o lepsze jutro dla siebie i swoich dzieci, z których jest bardzo dumna. Rodzina utrzymuje się z alimentów oraz programu 500 plus w sumie 2498 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania pozostaje im 363 zł na jednego członka rodziny.
3 kluczowe potrzeby: Obuwie, Żywność, Środki chemiczne

Pani Monika wraz ze swoim partnerem Kamilem wychowuje trójkę dzieci Michała, Iwonę i najmłodszego syna Maćka. Rodzina od wielu lat zmaga się z trudnościami, lecz ich życie było stosunkowo normalne. Pan Kamil pracował na pełny etat, a pani Monika zajmowała się domem. Dwa lata temu ich życie całkowicie się zmieniło gdy urodził się najmłodszy syn Maciek, który od urodzenia boryka się z wieloma ciężkimi chorobami. Od tego czasu życie rodziny toczy się wokół najmłodszego syna. Pan Kamil musiał zmienić dobrze płatną pracę na taką, gdzie może pracować tylko na pół etatu, aby móc pomagać swojej partnerce w opiece nad synem. Dochód rodziny to 4615 zł., a po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia najmłodszego syna to 419 zł miesięcznie na jednego członka rodziny.
3 kluczowe potrzeby: Lodówka, Obuwie, Żywność

Baza Szlachetnej Paczki jest wypełniona dziesiątkami podobnych historii. Listę rodzin, które czekają na pomoc można znaleźć tutaj. Darczyńcą może zostać każdy – zarówno jedna osoba, jak i grupa znajomych czy firma.

Darczyńcy mają czas na skompletowanie paczek do tzw. Weekendu Cudów (7-8 grudnia). Wtedy wszystkie paczki muszą trafić do magazynu Szlachetnej Paczki, skąd będą rozwożone do potrzebujących rodzin.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA