Zamknij
REKLAMA

Społeczna Lodówka w której jest tylko ... światło?

19:23, 01.12.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Gdy pod koniec września odbyło się oficjalne otwarcie Społecznej Lodówki przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie, Kulczyński jako pomysłodawca nie spodziewał się, że będzie to kolejna wydmuszka, a nie pomysł za który mieszkańcy docenią burmistrza. 

Idea była prosta, jeśli ktoś z mieszkańców ma za dużo jedzenia, to wkłada je do lodówki, a osoba potrzebująca może pożywienie z lodówki zabrać do domu.

Podczas hucznego otwarcia inicjatywy Kulczyńskiego, stoły uginały się pod naporem pożywienia, które później zostało włożone do Społecznej Lodówki. Jak się okazało kilka tygodni później w lodówce "było już tylko światło", a pomieszczenie, w którym można składować pożywienie, stało się zwykłym lumpeksem z uginającymi się wieszakami od ubrań. 

Co się stało? Co zawiodło? Dlaczego mieszkańcy Chocianowa nie są dumni z działań, jakie podejmuje burmistrz?

Mieszkańcy Chocianowa kilka tygodni po otwarciu lodówki, postanowili z kamerą sprawdzić jak w rzeczywistości funkcjonuje pomysł Kulczyńskiego i czy Społeczna Lodówka jest pełna. Jakie "zaskoczenie" ogarnęło mieszkańców gdy zobaczyli, że w lodówce nic nie ma. 
Filmik z pustą lodówką, którą kilka tygodni wcześniej otwierał burmistrz wraz ze swoimi kumplami i sponsorem wyborczym, został opublikowany w internecie. 

Natychmiast z odsieczą, aby totalnie nie ośmieszyć burmistrza ruszyli radni Bujak i Wandycz, którzy kilkoma produktami napełnili Społeczną Lodówkę. Od tej pory aby ponownie uniknąć blamażu pomysłu Kulczyńskiego, Ośrodek Pomocy Społecznej w Chocianowie zaczął publikować wpisy na których pokazywał jak lodówka się napełnia. 

Życie jednak zweryfikowało rzeczywistość wirtualną, którą chciała mieszkańcom Chocianowa przedstawić kierowniczka OPS Honorata Szulc, z realnym zaopatrzeniem lodówki. Przez kilka dni, postanowiliśmy sprawdzić, jak ma się zaopatrzenie Społecznej Lodówki o którym czytamy na Facebooku, z autentycznym widokiem na miejscu. 

Lodówka nadal świeci pustkami. Prawie przez cały tydzień o różnych porach dnia, w lodówce nic nie było. Mieszkańcy Chocianowa nie kupili pomysłu Kulczyńskiego? a to co Honorata Szulc wypisuje na Facebook-u nijak nie pokrywa się z rzeczywistością. 

Do ratowania pomysłu Kulczyńskiego stanęły też chocianowskie szkoły (nadzorowane przez gminny samorząd), które wysłały do rodziców informację, że w ramach promocji wśród uczniów idei Foodsharingu, Szkolny Klub Wolontariatu organizuje jednodniową zbiórkę żywności, która zapełni półki społecznej lodówki w Chocianowie. 

To już przelało czarę goryczy wśród niektórych mieszkańców Chocianowa, którzy sprzeciwiają się wykorzystywaniu dzieci do realizowania pomysłów burmistrza: 

Tłuste koty z LubiNOW co miesiąc wywożą z Chocianowa w ramach swoich pensji i różnych zleceń setki tysięcy złotych a nasze dzieci mają napełniać "lodówkę Kulczyńskiego " WSTYD Proszę zacząć edukację na przykładzie czyli władza przynosi do lodówki, dzieci obserwując uczą się i gdy zostanie im zbędny cukierek będą wiedziały gdzie go przynieść. - czytamy wpis na Facebooku, jednego z mieszkańców Chocianowa. 

Jednak to nie wszystko. Jak powiedziała podczas rocznego podsumowania pracy burmistrza, kierowniczka OPS, do działań na rzecz Społecznej Lodówki zostały też zaangażowane jednostki gminne, które co miesiąc zbiorą artykuły spożywcze, aby napełnić inicjatywę Kulczyńskiego.

[ZT]12910[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

Mieszkaniec Mieszkaniec

13 11

To jest dobra inicjatywa Burmistrza a jeśli w lodówce nic nie ma to znaczy że mieszkańcy są chytrzy a ten kto nagrywał to zamiast dać coś do środka to robi filmiki Każdy powinien coś od siebie dać i opozycja a nie krytykować 19:31, 01.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ileile

12 6

Ile dał Kulczyński ? 19:34, 01.12.2019


Caritas KulczasaCaritas Kulczasa

12 10

Tylko referendum, bo tak już się chłopcy z Lubina rozbujali,że wstyd mb a całą Polskę. 19:32, 01.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PechPech

2 1

Dokładnie, tylko referendum bo na tego Piecha i jego koleżanke to już nie mogę patrzeć. 20:28, 05.12.2019


OburzonaOburzona

8 6

Ile dał burmistrz do lodówki, ze swoich, nie z naszych pieniędzy? Ile pomógł? W jaki sposób wykazał się działaniem społecznym? 21:02, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

7 3

Dla lubiniaków nie jest ważne czy coś spełnia swoją rolę, czy jest potrzebne. Dla nich ważne jest że zrobili to dla mieszkańców(chodź nikt wcale tego nie chciał). Muszą byle czym ale się chwalić.
Referendum musi się odbyć!!!!!! 10:40, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jasiujasiu

5 3

byłem tam chyba z 2x tylko raz była kasza !!! chodzę prawie co drugi dzień i pusto. Chodzę bo brak pieniędzy z największego zakładu w chocianowie 16:01, 02.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MałgosiaMałgosia

1 0

Jasiu, największym pracodawcą w Chocianowie jest urząd miasta - to nie tylko ratusz, to wszystkie spółki, ośrodki, biblioteki, szkoły... Ale nie słyszałam żeby im na wypłaty brakowało 22:26, 03.12.2019


Jeden z mieszkańców Jeden z mieszkańców

1 2

W trakcie kampanii leciutko Pan manipulował, wybiórczo przedstawiając mój program wyborczy, aby wspomóc swoją faworytkę. Teraz zamieszcza Pan w artykule moją opinię w temacie wspierania z dziecięcych skarbonek lodówki Kulczyńskiego, nie podając mojego imienia i nazwiska. Subtelności, czy nadal realizuje Pan przyjętą taktykę, że o mnie źle lub wcale? Pozdrawiam. Andrzej Bober 18:25, 06.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ewaaewaa

1 0

w drugu dzień świat zaniosłam jedzenie ,bo mam za dużo i co !!!! zamknięta i pusta. Po co ona tam jest? 17:07, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA