Zamknij
REKLAMA

Biskup legnicki podejmuje radykalne decyzje. Wydał nowe zarządzenie, w którym...

10:38, 14.03.2020 | K.N
REKLAMA

Biskup legnicki Zbigniew KIERNIKOWSKI w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego zdecydował o odwołaniu tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Odwołuje też wszystkie wizytacje kanoniczne w naszej diecezji zaplanowane na czas Wielkiego Postu. Do końca marca odwołane są wszelkie spotkania wspólnot, ruchów i grup działających przy parafiach diecezji legnickiej.

Piątkowa, wieczorna, konferencja premiera Mateusza Morawieckiego zrewolucjonizowała życie publiczne w kraju. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego – m.in. przywrócono granice, ograniczono działalność galerii handlowych. Obowiązuje także zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.

Na decyzję rządu bardzo szybko zareagował biskup legnicki Zbigniew KIERNIKOWSKI, który stosując się do rozporządzeń organów państwowych i rekomendacji Konferencji Episkopatu Polski zarządził, by poinformować wiernych o udzielonej przez Biskupa Legnickiego dyspensie. Obowiązkowo i bezzwłocznie wprowadzić w życie wszystkie zalecenia wspomnianego Komunikatu, a następnie przypominać wiernym regularnie o wprowa­dzonych środkach ostrożności, zwłaszcza gdy chodzi o sposób udzielania Komunii świętej i przekazywanie znaku pokoju. 

Biskup zdecydował także o odwołaniu tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Nie odbędą się zarówno te szkolne jak i parafialne - dla dzieci, młodzieży.

W zarządzeniu zalecił kapłanom, diakonom i nadzwyczajnym szafarzom Komunii świętej, aby myli ręce odpowiednimi środkami dezynfekującymi nie tylko przed Mszą świętą, ale również bezpośrednio przed rozdzieleniem Ciała Pańskiego oraz po zakończeniu tej czynności.

Przypomnijmy, Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski rekomenduje by na mszach i nabożeństwach w kościołach przebywało maksymalnie 50 osób

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone