Zamknij
REKLAMA

W walce z koronawirusem radny przekaże mieszkańcom maseczki ochronne 

09:37, 26.03.2020 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Po przekazaniu pieniędzy na walkę z koronawirusem na rzecz Pogotowia Ratunkowego w Polkowicach, radny Norbert Piotrowski zaczyna nową akcje: "Maseczki dla mieszkańców" 

Z własnych środków, Piotrowski zakupi prawie 650 maseczek ochronnych, które następnie chce przekazać mieszkańcom gminy Chocianów. 

Aby za darmo otrzymać taką maseczkę należy przesłać sms-em pod numer 604-408-490 adres pod który zostanie dostarczona maseczka. 

Ze względu na środki bezpieczeństwa, maseczki ochronne zostaną dostarczone do skrzynek pocztowych mieszkańcom, którzy wcześniej zgłoszą Piotrowskiemu,  sms-owo zapotrzebowanie na nią. Maseczka wielokrotnego użytku będzie w foliowym opakowaniu z dołączoną kartą informacyjną, jak ją użytkować i dezynfekować. 

Dystrybucja maseczek rozpocznie się w sobotę według kolejności zgłoszeń i potrwa, aż do wyczerpania zakupionych zapasów. Ze względu na duże zapotrzebowanie, maksymalnie można dostać 2 maseczki na gospodarstwo domowe

[ZT]13077[/ZT]

Warto pamiętać, że maski są skuteczne tylko w połączeniu z innymi środkami ochronnymi, zwłaszcza myciem rąk – radzą eksperci na stronie Światowej Organizacji Zdrowia.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Czesi i Słowacy zdecydowali się wprowadzić bezwzględny obowiązek noszenia maseczek przez każdego obywatela w przestrzeni publicznej. 

Równie ważne, co sama maska, jest jej właściwe używanie oraz pozbywanie się jej.

  • Przed założeniem maski trzeba oczyścić ręce preparatem zawierającym alkohol lub umyć wodą i mydłem.
  • Jeśli maska wyposażona została w gumki, trzeba je zaczepić o uszy, a jeśli ma tasiemki - zawiązać z tyłu głowy.
  • Maska powinna zakrywać usta, nos i podbródek, przy czym nie powinno być luki pomiędzy twarzą a maską.
  • Należy unikać dotykania maski podczas jej używania. Jeśli jednak do tego dojdzie, trzeba oczyścić ręce preparatem alkoholowym lub wodą i mydłem.
  • Maskę należy zdejmować chwytając za część tylną, bez dotykania potencjalnie zakażonej części przedniej - i natychmiast wyrzucić do zamkniętego pojemnika. Po wykonaniu tej czynności należy oczyścić ręce preparatem alkoholowym lub umyć wodą i mydłem.
     
(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

janjan

5 1

To jest prawdziwy Radny , który przekazał swoją dietę , zakupił maseczki dla mieszkańców J. Ślipko i twoja banda bierzcie przykład a nie kolory tęczy i wprowadzacie nienawiść. 15:47, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kehle?Kehle?

2 0

Właśnie Eli Kowalczuk Brat ,Tadek Kehle został zatrudnionych w UG , będzie TERAZ powolna Ewa miała pomoc. Cóż, co dwa łby to dwie dodatkowe pensje. Co zrobi potem Pinokio, jak mu kasy w budżecie nie wystarczy? Spixrdoli do Lubina i będzie się śmiać do rozpuku. RODZINA NA SWOIMI, ELKA I BRAT - szok!!!!
Tadek, a ty jak bardzo pomożesz, oprócz sobie, mieszkańcom? Bo do Norberta to ci lata świetlne brakuje.
Nazwisko zobowiązuje, prawda?
19:17, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Upadek gminyUpadek gminy

2 0

Tadek to fajny chop ino lubi to co Ela. Kasę... Mniej chyba ich obchodzi los tych którzy ich zatrudniają. 19:19, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone