Zamknij
REKLAMA

Mieszkaniec Chocianowa wyciągnął broń i groził śmiercią ekspedientce, bo..

06:38, 06.05.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

W centrum Lubina w jednym ze sklepów z bielizną, agresywny klient groził pozbawieniem życia ekspedientce posługując się przy tym pistoletem pneumatycznym wzbudzając u pokrzywdzonej poczucie zagrożenia. Po jej zgłoszeniu lubińscy policjanci bezzwłocznie podjęli czynności w tej sprawie i szybko zatrzymali napastnika. Mężczyznę zdenerwował fakt, że był w sklepie obserwowany i wydawało mu się, że kobieta posądza go o chęć kradzieży. Swoje frustracje wyładował mierząc do niej z pistoletu. Gdy został zatrzymany dopiero dotarło do niego co zrobił.

Funkcjonariusze wydziału prewencji, natychmiast udali się do Centrum miasta Lubina po tym jak uzyskali informację, że w jednym ze sklepów z bielizną młody mężczyzna wulgarnie groził 49- letniej ekspedientce pozbawieniem życia, przy czym wyjmując z podręcznej saszetki przedmiot przypominający broń palną wymierzył w jej kierunku, wzbudzając u pokrzywdzonej obawę i zagrożenie.

Dzięki dokładnemu opisowi, sprawca szybko został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Napastnik to 23 - letni mieszkaniec gm. Chocianów. Początkowo zaprzeczał aby wyciągał w kierunku pokrzywdzonej broń. Po chwili dotarło do niego co zrobił i mocno skruszony przepraszał za swoje nerwowe zachowanie.

Tłumaczył się, że będąc z partnerką w sklepie i dokonując zakupów, czuł się obserwowany przez ekspedientkę i zdawało mu się, że ta myśli, że chce coś ukraść. Kobieta jednak widząc niezdecydowanie klientów chciała tylko coś doradzić. Początkowo agresja słowna mężczyzny przerodziła się w groźby, kiedy pracownica poprosiła go o należyte zachowywanie się. Nie pomogły nawet prośby jego partnerki, aby się uspokoił.

Przy zatrzymanym ujawniono broń pneumatyczną krótką, działającą na sprężone powietrze, która nie była naładowana kulkami, lecz miał on też przy sobie magazynek do pistoletu i kulki, które zostały mu zatrzymane.

Policjanci ponadto przeszukali mieszkanie zatrzymanego w celu ustalenia, czy nie jest on w posiadaniu innej broni lub przedmiotów pochodzących z przestępstwa albo służących do jego popełnienia.

Sprawca usłyszał zarzuty i za przestępstwo którego się dopuścił odpowie przed Sądem, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%