Zamknij
REKLAMA

"Trudne sprawy" dyrektora podstawówki w Parchowie Kamila Lisa

20:53, 21.06.2020 | K.N
https://www.ipla.tv/wideo/serial/Trudne-sprawy/5001459/Trudne-sprawy-Odcinek-556/ada88a459a795c346dbc0b1c5f23972d
REKLAMA

Dyrektora wielu talentów mają uczniowie Szkoły Podstawowej w Parchowie. Kamil Lis, bo o nim mowa zasłynął już jako czytacz bajek na dobranoc czy także instrumentalista grający na "bum bum rurkach". Dziś odkryliśmy jego kolejny talent. Dyrektor podstawówki "brawurowo" zagrał postać Mateusza z forum dla samotnie wychowujących rodziców w paradokumentalnej produkcji telewizji Polsat "Trudne sprawy". 

Jest to program, prezentujący poruszające historie, które żadnego widza nie pozostawią obojętnym. Są to opowieści o zdradach, codziennych kłopotach i tajemnicach zwykłych ludzi. Każdy odcinek poświęcony jest odrębnej historii i ma innego bohatera. To oficjalny opis programu, bo internauci, a zwłaszcza Dominik Patoła w recenzji zamieszczonej na filmweb.pl: podkreśla: 

Scenariusz sprawia wrażenie pisanego na kolanie, dialogi są sztuczne, a fabuła schematyczna i zwyczajnie głupia. Nie brakuje dłużyzn fabularnych, a każdy odcinek można by streścić w dwóch zdaniach.

W sezonie 10 w odcinku 555, w którym gra Kamil Lis - fabuła opiera się na  28-letniej Dominice Zajączkowskiej, która jest rozczarowana, że jej były chłopak, Konrad Nowak (29 l.) od momentu rozstania (przed rokiem) tylko od czasu do czasu zajmuje się ich córką, Amelią (2 l.), chociaż oficjalnie oboje mają prawo do opieki nad nią. Dopiero nowa dziewczyna, Justyna Babilec (30 l.), która również ma dziecko, zmienia jego nastawienie do własnej córki.

https://www.ipla.tv/wideo/serial/Trudne-sprawy/5001459/Trudne-sprawy-Odcinek-556/ada88a459a795c346dbc0b1c5f23972d

Wszystkie historie w "Trudnych sprawach" są napisane przez scenarzystów i symulowane przez aktorów-amatorów, wyłonionych podczas castingów. Serial nie posiada ścisłego scenariusza – każdy aktor dowolnie może interpretować sytuacje i odgrywać narzucone problemy według własnych upodobań.  Jednak jak podkreślają internauci w swoich komentarzach: 

Aktorzy w "Trudnych spraw" deklamują tekst z pamięci jak podczas szkolnego przedstawienia, nie zdając sobie sprawy o czym mówią i jak mają wyrażać emocje, a reżyser najwyraźniej nie zadaje sobie trudu żeby poprowadzić 'aktorów' za rękę, co by im się przydało.

Rola Kamila Lisa w "Trudnych Sprawach" była znikoma, więc nie popisał się swoim aktorstwem. Za to w lutym 2020 roku zasłynął gdy na szkolnej tablicy powiesił polityczne ogłoszenie zawiadamiające mieszkańców wsi Parchów o zwołaniu zebrania wiejskiego w celu m.in. odwołania z funkcji Sołtysa - Anny Pichały. Ogłoszenie, które wisiało w Szkole w Parchowie  przez dwa dni, było sygnowane przez burmistrza Chocianowa Tomasza Kulczyńskiego. W konsekwencji Kuratorium Oświaty upomina dyrektora - aktora podstawówki w Parchowie Kamila Lisa i sformułowało stosowne zalecenia bezwzględnego przestrzegania zakazu działalności politycznej na terenie szkoły oraz wzmocnienia prowadzonego w szkole wewnętrznego nadzoru pedagogicznego, które przekazano dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Parchowie.

Cały odcinek w którym gra dyrektor- aktor można zobaczyć TUTAJ 

[ZT]13254[/ZT]

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA