Zamknij
REKLAMA

Chocianów idzie na frekwencyjny rekord? Wiemy ilu mieszkańców już zagłosowało!

19:19, 28.06.2020 | K.N
REKLAMA

Trwają wybory prezydenckie. - Frekwencja w kraju na godz. 17 wyniosła 47,89 proc. osób uprawnionych do udziału w tych wyborach - poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak na konferencji prasowej.
W powiecie polkowickim do 17:00 zagłosowało 44,72% wyborców. Najwięcej w gminie Gaworzyce - 47,08%, najmniej w gminie Przemków - 41,13%.

Frekwencja w gminach powiatu polkowickiego (17:00)
gm. Chocianów     45,45%
gm. Gaworzyce     47,08%
gm. Grębocice     44,05%
gm. Polkowice     45,02%
gm. Przemków     41,13%
gm. Radwanice    46,28%

Wybory toczą się z zastosowaniem reżimu sanitarnego.

- Niedopuszczalne jest ustalanie przez obwodowe komisje wyborcze dalej idących ograniczeń sanitarnych niż wprowadzone rozporządzeniem Ministra Zdrowia – oświadczył w niedzielę szef PKW Sylwester Marciniak.

Zaznaczył, że wprowadzenie rygorów sanitarnych w związku z pandemią spowodowało, że szybkość oddawania głosu jest "znacznie zmniejszona".

Marciniak zaznaczył, że PKW przypomniała członkom obwodowych komisji wyborczych, że – zgodnie rozporządzeniem ministra zdrowia z 15 czerwca w sprawie m.in. wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych – w lokalu wyborczym, może w tym samym czasie przebywać nie więcej niż jedna osoba na cztery metry kwadratowe jego ogólnodostępnej powierzeni, z wyłączeniem członków komisji wyborczej, mężów zaufania, obserwatorów społecznych i międzynarodowych oraz gospodarza lokalu.

- Niedopuszczalne jest ustalanie przez obwodowe komisje wyborcze dalej idących ograniczeń, na przykład wpuszczanie do lokalu wyborczego po jednym wyborcy lub w takiej liczbie, że do niektórych stanowisk członków komisji wydających karty nie podchodzi żaden wyborca, mimo dużej kolejki oczekujących na zewnątrz – oświadczył szef PKW.

Jak dodał - to jest apel do wszystkich członków obwodowych komisji wyborczych. Zaznaczył, że przestrzeganie rygoru sanitarnego jest niezbędne, ale środki ostrożności nie mogą iść zbyt daleko.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA