Zamknij
REKLAMA

Z sekretariatu Prezydenta Lubina do rady nadzorczej PWK

19:10, 14.01.2021 | K.N
REKLAMA

Informację o tym jak powiększyła się rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego w Chocianowie musimy zacząć od cytatu z rzecznika prasowego chocianowskiego urzędu Krystiana Wana

- To kolejny raz, gdy burmistrz umiejętnie korzysta z doświadczonych fachowców dbając jednocześnie o gminne pieniądze 

W taki właśnie sposób tłumaczył Wan ostatnie roszady na stołku prezesa PWK, z którym pożegnała się Burzyńska, a jej stanowisko zajął kumpel Kulczyńskiego Marcin Falkiewicz. 

Jak się okazuje w ramach oszczędności rada nadzorcza chocianowskich wodociągów powiększyła się o kolejną osobę. Jest to możliwe, bo 18 kwietnia 2019 roku do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabrycznej, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wpłynęło pismo z PWK dotyczące zmiany umowy spółki  w paragrafie 16  ust. 1  oraz podwyższenie kapitału. 

Wspomniany paragraf mówi: 

Rada Nadzorcza składa się z trzech członków, powoływanych i odwoływanych przez Zgromadzenie Wspólników. 

Spółka podległa Kulczyńskiemu dokonała zmiany i tak z trzech zrobiło się pięciu członków, powoływanych i odwoływanych  przez Zgromadzenie Wspólników.

O planowanych zmianach w PWK, a tym samym co w zaciszu gabinetów robią urzędnicy mieszkańcy gminy Chocianów mogliby się nie dowiedzieć gdyby podczas jednej z sesji Rady Miejskiej Radna Anna Pichała nie zadała pytania właśnie o powiększenie rady nadzorczej. 


Po tak zadanym pytaniu PWK szybko chciało ugasić "pożar" i oświadczyli dlaczego powiększają radę nadzorczą. 

Możliwość zwiększenia liczby członków Rady Nadzorczej związana jest tylko i wyłącznie z zamiarem rozwoju Spółki, w szczególności aplikowania o pozyskanie funduszy na przyszłe inwestycje, w tym rozbudowa sieci kanalizacyjnej.  

I tak oto po zwolnieniu Burzyńskiej na oficjalnej stronie PWK pojawiło się nazwisko kolejnego członka rady nadzorczej. Nim zdradzimy to nazwisko - jeszcze raz zacytujemy rzecznika Wana

- To kolejny raz, gdy burmistrz umiejętnie korzysta z doświadczonych fachowców dbając jednocześnie o gminne pieniądze 

Nowym członkiem rady nadzorczej PWK została Arleta Kidacka-Wnuk pracownica sekretariatu Prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego. 

Czy teraz dzięki pozyskaniu sekretarki z Lubina, chocianowskie wodociągi będą jeszcze lepiej aplikowały o pozyskiwanie funduszy na przyszłe inwestycje ? 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%