Zamknij
REKLAMA

Już raz przegrali w Sądzie teraz historia może się powtórzyć

19:27, 18.01.2021 | K.N
REKLAMA

To szybko się nie skończy -chodzi o krycie kumpli Kulczyńskiego. Z początkiem lutego 2019 roku pytaliśmy Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie o obsługę prawną tej placówki, bo jak się okazało po objęciu stołka burmistrza przez Kulczyńskiego - nagle w gminie zaczęło przybywać radców prawnych, których wcześniej gmina aż tylu nie miała. 
Jak się okazało RCK dopiero po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu udostępniło informację i umowę, kto ze znanych Kulczyńskiemu radców prawnych pobiera publiczne pieniądze za obsługę prawną placówki kulturalnej Chocianowa. 

Była to Barbara Kleśta, którą mieszkańcy Chocianowa mogą kojarzyć z rady nadzorczej PWK, obsługi prawnej Ośrodka Pomocy Społecznej oraz właśnie z RCK. Kleśta w każdej z wymienionych jednostek dostawała wynagrodzenie, a umowę z RCK podpisała chwilę po tym gdy Kulczyński rozgościł się w fotelu burmistrza. Dostawała wtedy 3 000 zł + 23% VAT miesięcznie.

Gdy w 2020 roku zrobiło się cicho o Kleście, ponownie zadaliśmy pytanie kto teraz pobiera publiczne pieniądze za obsługę prawną Regionalnego Centrum Kultury? I tu historia ponownie się powtarza, bo Sylwia Kondysz, która wtedy z upoważnienia odmówiła nam udostępnienia faktur i umów za obsługę prawną ale przekazała jedynie że to Adam Dworaczek zastąpił Kleśtę, chyba nie spodziewała się niekorzystnego dla RCK wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w tej sprawie. 

[ZT]13398[/ZT]

Nazwisko Dworaczka uważnym mieszkańcom Chocianowa może być znane. To on pobiera pieniądze za obsługę prawną w Przedsiębiorstwie Wodociągowo - Kanalizacyjnym w Chocianowie. Przelewy za obsługę prawną przesyłało Dworaczykowi też Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie. Gdyby tego było mało, to Dworaczek pełnił obsługę prawną Szkoły Podstawowej w Parchowie oraz dla Przedszkola Integracyjnego w Chocianowie.

Ile z każdej jednostki kasuje Dworaczek? Tego jeszcze nie chce ujawnić PWK, MZGKIM, Szkoła i Przedszkole. Natomiast Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu, wyrokiem z 18 grudnia 2020 roku uchylił decyzję Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie i zobowiązał dyrektor RCK do ponownego rozpatrzenia naszego wniosku o udostępnienie faktur i umów za obsługę prawną jednostki kulturalnej Chocianowa. Dodatkowo Sąd zasądził od dyrektora RCK zwrot kosztów postępowania. Wyrok nie jest prawomocny i prawdopodobnie aby szybko mieszkańcy nie dowiedzieli się o zarobkach Dworaczyka - RCK złoży kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego czym zyska prawie 3 lata spokoju - bo właśnie tyle w NSA potrwa rozpatrzenie kasacji. 
 

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%