Zamknij
REKLAMA

IMGW ostrzega przed opadami śniegu

19:03, 07.02.2021 | PAP
PAP
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w przesłanym w niedzielę komunikacie poinformował, że na terenie województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego oraz miejscami podkarpackiego i łódzkiego występują ciągłe, ale słabe opady śniegu.

W województwach lubuskim, dolnośląskim, opolskim, świętokrzyskim i śląskim występują ciągłe, ale słabe opady śniegu. Na Podkarpaciu opady śniegu przeszły w marznące deszcze i powodują gołoledź - ostrzegł w niedzielę IMGW.

Większe natężenie opadów występuje w niedzielę w województwie lubuskim. Na krańcach południowych województwa podkarpackiego, w rejonie Leska, opady śniegu przeszły w marznące opady deszczu i powodują gołoledź. "Opady marznące możliwe są też na krańcach południowych woj. małopolskiego oraz śląskiego" - podał Instytut.

W drugiej połowie dnia synoptycy IMGW przewidują opady o podobnym rozkładzie i natężeniu. Aktualnie słabym opadom śniegu na południu kraju towarzyszy okresami porywisty wiatr do 55 km/h (15 m/s).(PAP)

hd/ ozk/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%