Zamknij
REKLAMA

Jeszcze więcej publicznych pieniędzy aby o Kulczyńskim pisano dobrze

18:32, 21.03.2021 | K.N
REKLAMA

Od początku swojej kadencji Kulczyński stara się przyzwyczaić mieszkańców Chocianowa, że o nim należy pisać tylko dobrze.
 
W jaki sposób ? 
Recepta jest bardzo prosta. Wystarczy opłacić dziennikarzy, sprowadzić ludzi z TV Regionalnej oraz poprosić kumpli o założenie fundacji, która będzie wydawała stronę internetową, czy gazetę w której włodarz miasta jest wyłącznie wychwalany. 

Na pochwalne laurki w kierunku Kulczyńskiego, czy radnych z jego klubu na stronach chocianow.pl oraz od kilku lat na e-legnickie.pl idzie dobra kasa.

Najwięcej, bo aż 12 tys. zł miesięcznie (dane z 2020 roku), (a więc 144 tys. zł rocznie) zgarnął kumpel Kulczyńskiego, lubinianin, który chętnie pokazywał się w obecności Tomasza Kulczyńskiego w trakcie kampanii wyborczej w 2018 roku. Ten sam Grygorcewicz poprowadził w październiku konwencję wyborczą Kulczyńskiego, na której pojawiła się śmietanka polityczna Lubina, a zaraz po wyborach samorządowych w 2018 roku założył fundację Dumni z Chocianowa, której nazwę zmienił z początkiem 2020 roku na Głos Regionu. To właśnie Grygorcewicz przejął od RCK redagowanie oficjalnej strony internetowej miasta, gdzie Kulczyński jest wyłącznie wychwalany. 

To nie wszystko! Kulczyński ma też załatwiony lans w regionie.

Przez cały 2019 rok portal e-legnickie.pl na podstawie umowy zawartej w dniu 31.12.2018 roku z Urzędem Miasta i Gminy w Chocianowie publikował materiały, które "zamawiający" (czyli Gmina Chocianów) nadsyłała do redakcji portalu z Legnicy. Agencja Sport-Media Zbigniew Jakubowski, która jest wydawcą portalu e-legnickie.pl publikowała też nadesłane (przez Gminę Chocianów) materiały fotograficzne w postaci fotogalerii, okazjonalne bannery reklamowe, czy opracowywała materiały na potrzeby zamawiającego (czyli Gminy Chocianów). 

I chyba nikogo nie powinno dziwić, że na łamach portalu z Legnicy nie pojawiły się informacje o tym, że kumple Kulczyńskiego za 12 tys. zł miesięcznie redagują witrynę przyklaskującą burmistrzowi. Trudno też się doszukać informacji o tym, jak z początkiem kadencji Kulczyński powołał kumpli do rady nadzorczej PWK. Brak też informacji o tym, jak Janusz Ślipko popisał się inteligencją mówiąc, że "homoseksualizm to choroba". Na opłacanym z publicznych pieniędzy portalu brakuje też informacji o tym, jak mieszkańcy gminy Chocianów skarżą się na Kulczyńskiego za próbę reorganizacji Szkoły Podstawowej w Parchowie i Szklarach Dolnych

Natomiast z łatwością na łamach e-legnickie.pl znajdziemy artykuł w których bryluje Kulczyński czy jego radni. 

I tak przez cały 2019 rok portal e-legnickie.pl w łatwy sposób wzbogacił się dzięki gminnym pieniądzom o kwotę 8 399,88 zł brutto, czyli za miesięczną publikację tekstów i informacji promujących Gminę Chocianów na portalu e-legnickie.pl (tak na fakturach wypisywano nazwę usługi) kasowano 699,99 zł brutto. 

W 2020 roku ten sam portal zaczął dostawać jeszcze więcej gminnych pieniędzy czyli prawie 12 546 zł brutto, to jest 1045,50 zł miesięcznie

Lans Kulczyńskiego trwa nadal

Tym razem z upoważnienia Kulczyńskiego, Kierownik Referatu Promocji Komunikacji Społecznej i Informacji - Krzysztof Bagiński podpisał z początkiem 2021 roku kolejną intratną dla portalu e-legnickie.pl umowę świadczenia usług informacyjno-promocyjnych w której mowa o tym, że portal będzie opracowywał i publikował nadesłane materiały informacyjne i promocyjne Miasto i Gminę Chocianów. Dodatkowo na życzenie zamawiającego (przyp. red: gmina Chocianów) portal e-legnickie będzie wykonywał we własnym zakresie materiały prasowe. 

W 2021 roku za kopiowanie nadesłanych przez gminę Chocianów, materiałów które zostaną opublikowane w portalu e-legnickie.pl z publicznych pieniędzy pójdzie 1107 zł brutto miesięcznie na konto Agencji Sport - Media Zbigniewa Jakubowskiego. W skali roku wyjdzie to prawie 13 285 zł brutto. 

 

[ALERT]1616348424369[/ALERT]

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%