Zamknij
REKLAMA

Wielkanoc zimna i deszczowa. Na rezurekcje w ciepłej kurtce, w lany poniedziałek z parasolem

15:47, 30.03.2021 | PAP
PAP
REKLAMA

Noc wielkanocna na znacznym obszarze kraju będzie z przymrozkami. Temperatura minimalna może osiągnąć miejscami do - 4 stopni C. zwłaszcza na wschodzie i na pogórzu.

Idąc na rezurekcje w wielkanocny poranek należy się ubrać ciepło, bo będą przymrozki. W lany poniedziałek, wychodząc z domu, trzeba pamiętać o parasolu, nie tylko po to, aby się chronić przed śmigusem-dyngusem, ale też przed deszczem, a nawet śniegiem - mówi dyżurny synoptyk IMGW Mateusz Barczyk.

W ciągu dnia ociepli się. Temperatura podniesie się do 7-8 stopni na wschodzie i 12-13 na zachodzie kraju.

Zachmurzenie będzie zmienne, z dominacją słońca na zachodzie i pochmurnych chwil na wschodzie oraz południu. "Z tych chmur może spaść przelotny deszcz, a na Podlasiu i Pogórzu Karpackim - od Tatr po Bieszczady - śnieg" - przewiduje dyżurny synoptyk.

W świąteczny poniedziałek pogoda się zmieni. Poprawi się na wschodzie, a także na południu - tam będzie pogodniej i cieplej - między 11 a 14 stopni. Natomiast na zachodzie i północy pogoda się popsuje. Temperatura spadnie - raczej nie będzie przekraczać 10 stopni C. Wystąpią opady deszczu i deszcz ze śniegiem. Niewykluczone, że rano się pojawi śnieg.

"Rezurekcje w chłodzie, ale przy nienajgorszej pogodzie, jedynie na wschodzie może trochę popadać. Natomiast poniedziałek szczególnie lany na zachodzie, gdzie są prawdopodobne pojawią deszcz i deszcz ze śniegiem. Będzie też chłodniej, toteż ostrożnie z polewaniem wodą, żebyśmy się nie przeziębili" - podsumowuje Mateusz Barczyk. (PAP)

wnk/ lena/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%