Zamknij
REKLAMA

Kolejny milion pozyskany przez powiat polkowicki

14:56, 31.03.2021 | K.N
REKLAMA

Kolejny milion pozyskany przez powiat polkowicki dedykowany jest tym razem oświacie. W wieloletniej historii powiatu ten aspekt był traktowany priorytetowo. Oferta edukacyjna w szkołach zarządzanych przez nasz samorząd jest wysoka  o czym świadczy zainteresowanie młodzieży, chcemy jednak stale podnosić również komfort warunków nauczania.

Wnioski o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożyliśmy w grudniu 2020 r.  Otrzymane dofinansowanie stanowi ok. 60% wartości zadań. Dzięki rządowemu wsparciu będziemy mogli zrealizować zaplanowane inwestycje. A do zrobienia jest wiele bowiem powstanie nowe boisko przy Zespole Szkół w Polkowicach oraz instalacja fotowoltaiczna z modernizacją oświetlenia wewnętrznego oraz modernizacją instalacji elektrycznej w Zespole Szkół w Chocianowie- mówi Kamil Ciupak Starosta Polkowicki.

Zadanie pierwsze obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej do gry w piłkę ręczną, siatkową, koszykową, do gry w tenisa i w badmintona przy Zespole Szkół w Polkowicach. Istniejące boiska przyszkolne nie nadają się już do eksploatacji. Inwestycja zakłada umożliwienie  rozwoju fizycznego 700 uczniom z Zespołu Szkół w Polkowicach ale co ważne, także mieszkańcom okolicznych osiedli, dzięki  temu, że  zewnętrzna infrastruktura sportowa jest ogólnodostępna.

Ponadto pozyskane środki pozwolą na wykonanie modernizacji instalacji oświetlenia wewnętrznego, elektrycznej i budowę instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku dydaktycznego Zespołu Szkół   w Chocianowie. Wyprodukowana energia elektryczna będzie dostarczana do wewnętrznej sieci energetycznej Zespołu Szkół. Instalacja ta poprzez wykorzystanie naturalnych źródeł energii oraz prace modernizacyjne polegające na wymianie oświetlenia na niskoenergetyczne LED obniży koszty użytkowania budynku.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%