Zamknij
REKLAMA

PWK - siedliskiem kumpli Kulczyńskiego

07:01, 29.04.2021 | K.N
REKLAMA

W PWK leje się ... nie woda, a strumień publicznych pieniędzy, który zasila portfele kumpli Kulczyńskiego.

Już niebawem zabraknie palców u rąk aby zliczyć wszystkich kumpli Kulczyńskiego, którzy pracowali czy świadczyli usługi na rzecz Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Chocianowie.

Zaczęło się od Burzyńskiej, która w wyborach samorządowych w 2018 roku startowała z list KWW Bezpartyjni Samorządowcy (ci sami Bezpartyjni z którymi romansuje Kulczyński) do rady gminy Lubin, tam się nie dostała, więc znalazła ciepłą posadkę w PWK. Chwilę później w chocianowskich wodociągach tworzy się "układ towarzyski". Jak już pisaliśmy Burzyńska w tamtym czasie była w zażyłych stosunkach towarzyskich z przewodniczącym rady nadzorczej PWK, Marcinem Białkowskim

Obecnie kumpli Kulczyńskiego powiązanych z Bezpartyjnymi Samorządowcami w PWK już nie ma, ale znaleźli się inni, którym publiczny grosz nie śmierdzi. 

[ZT]12482[/ZT]

Fuchę w PWK szybko dostał też Piotr Wandycz, który do Rady Miejskiej startował z list wyborczych Kulczyńskiego. Z końcem kwietnia 2019 roku, podczas jedenastej sesji Rady Miejskiej, radna Anna Pichała publicznie zapytała, czy prawdą jest jakoby radny Piotr Wandycz świadczy pracę na rzecz Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Chocianowie, spółki należącej do gminy Chocianów. 


Odpowiedzi nie otrzymała, a nasz wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczący umowy Wandycza z PWK znalazł się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym we Wrocławiu. Przedsiębiorstwo Wodociągowo - Kanalizacyjne w Chocianowie usłyszało nieprzychylny sobie wyrok, który ogłosił Sąd. Chocianowskie wodociągi nie chciały pogodzić się z wyrokiem WSA, więc sprawę skierowali do Naczelnego Sądu Administracyjnego, tym samym dając sobie prawie 3 lata spokoju, bo tyle zajmie NSA nim poznamy ostateczne rozstrzygnięcie sprawy.

To nie koniec kumpli Kulczyńskiego w PWK. Nie wszyscy wiedzą, ale Krzysztof Lesiak który jest "swojakiem" Kulczyńskiego w PWK pełni rolę Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że Krzysztof Lesiak jako adwokat bronił Kulczyńskiego podczas rozprawy z Anną Pichałą. Chodziło o możliwe pomówienie i zniesławienie byłej już Sołtys Parchowa do którego mogło dojść w okresie od 04 stycznia do 10 stycznia 2018 roku, na jednej ze stron internetowych. Gdyby tego było mało, to właśnie Lesiak w kwietniu 2019 roku wysłał Pichale wezwanie do usunięcia rzekomo nieprawdziwych informacji na temat Kulczyńskiego, które miały pojawić się w oświadczeniu opublikowanym przez byłą już Sołtys Parchowa.

To właśnie Lesiak w obronie Kulczyńskiego wysłał do nas pismo, które stanowi wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych. Lesiak wprost wzywa do „zaprzestania upubliczniania na naszym portalu treści, które są ewidentnie negatywne, nazbyt stronnicze i jednoznacznie świadczą o ataku” na Kulczyńskiego, „w związku z pełnioną przez niego funkcją burmistrza Miasta i Gminy Chocianów”. Lesiak dalej wskazywał, że prowadzący portal „propaguje zachowania stronnicze i wrogie wobec władzy samorządowej”, a artykuły „stanowią jedynie wyraz pogardy, lekceważenia i ciągłej negacji”. W dalszej części pisma można znaleźć pogląd, iż „manipulowanie opinią publiczną, stronniczość i przypisywanie mojemu Mocodawcy [przyp red:Kulczyńskiemu] samych negatywnych działań i niepowodzeń z uwagi na pełnioną funkcję, naraża go na utratę zaufania publicznego”. Jak się okazało Lesiak myślał, że jeśli wyśle nam laurkę, to o Kulczyńskim będziemy pisać tak jak to robili inni kumple Kulczyńskiego, którzy redagowali stronę chocianow.pl. Za to w porozumieniu z Sieć Obywatelska - Watchdog Polska skierowaliśmy skargę do Okręgowej Rady Adwokackiej na Lesiaka. 

[ZT]13402[/ZT]


Jeśli już jesteśmy przy prawnikach, to ciepłą posadkę w PWK ma też inny kumpel Kulczyńskiego - Tomasz Kulesza, który na pełnym etacie pracuje jednocześnie w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów na stanowisku głównego specjalisty. Ile tam zarabia? Takich informacji nie chcą ujawnić urzędnicy, powołując się, że Kulesza nie pełni funkcji publicznej oraz, że złożył oświadczenie o niewyrażaniu zgody na udostępnienie przez Urząd Miasta danych związanych z wykonywaną pracą.  Nie pozostało nam nic innego, jak kolejny raz skierować sprawę odmowy udostępnienia informacji publicznej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu. Kulesza w PWK jest prokurentem i w wodociągach od 12 maja 2020 dostaje publiczne pieniądze w kwocie 4 819 zł brutto miesięcznie, bo Kulesza to dobry kumpel Kulczyńskiego.

Panowie znają się ze Starostwa Powiatowego w Lubinie gdzie razem pracowali w biurze prawnym. To właśnie Kulesza pomagał Kulczyńskiemu w sprawie sądowej, którą radna Anna Pichała wytoczyła burmistrzowi. Z końcem 2018 roku Kulczyński już raz powołał Kuleszę do rady nadzorczej PWK. W kilka miesięcy (od grudnia 2018 do końca kwietnia 2019r) Kuleszy udało się zarobić w chocianowskich wodociągach aż 10 208,17 zł brutto. Jednak to nie wszystko. Kuleszy nazwisko pojawia się też gdy zapytaliśmy o obsługę prawną w Szkole Podstawowej w Chocianowie oraz Przedszkolu Miejskim. 

W Chocianowie tradycyjnie -  kumple Kulczyńskiego mogą liczyć na ciepłe gminne posadki. Marcin Falkiewicz nowy prezes PWK, to kolejny przegrany w wyborach samorządowych z 2018 roku. To właśnie Falkiewicz chciał wejść do Rady Miejskiej z list wyborczych Kulczyńskiego. Nie udało mu się i przegrał z Januszem Zielonym. 

Do grona kumpli Kulczyńskiego, którzy zarabiają na gminie Chocianów, w tym także w PWK, trafił- oddany Kulczyńskiemu - lubinianin Łukasz Wierdak, który w kampanii wyborczej w 2018 roku był pełnomocnikiem wyborczym Kulczyńskiego. Nazwisko Wierdaka pojawiło się po raz pierwszy w przestrzeni publicznej we wrześniu 2018 roku. Wtedy, w temacie budowy przychodni zdrowia w Trzebnicach, Wierdak jako pełnomocnik wyborczy KWW Tomasz Kulczyński pośredniczył w korespondencji prezesa Medicusa Artura Kwaśniewskiego. Ponadto na sprawozdaniach finansowych komitetu wyborczego Kulczyńskiego jako pełnomocnik wyborczy oraz pełnomocnik finansowy widnieje właśnie nazwisko Łukasza Wierdaka.

Kim jest kumpel Kulczyńskiego, który teraz zarabia w gminie Chocianów?  Wierdak, to były elektromechanik w firmie Sonko oraz elektryk i inspektor w KGHM Polska Miedź S.A. Teraz były pełnomocnik wyborczy Kulczyńskiego w ramach umowy zlecenie od 13  maja 2020 roku świadczy usługi elektryczne np.: w Szkole Podstawowej w Chocianowie. Z naszych informacji wynika, że nie jest to jedyne miejsce w Chocianowie gdzie Wierdak ma umowę zlecenie. PWK nie chciało nam udostępnić informacji publicznej na temat Wierdaka, więc skończyło się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, w którym chocianowskie wodociągi kolejny raz poniosły porażkę i muszą nam udostępnić wnioskowane informacje. 

[ZT]13415[/ZT]

To jeszcze nie koniec. Listę kumpli Kulczyńskiego zamyka - Krystian Wan, który prawdopodobnie od niedawna świadczy usługi na rzecz Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Chocianowie. Dla wyjaśnienia należy wspomnieć, że Wan na Ratuszowej 10 pełni funkcję rzecznika prasowego Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie, więc co robi Wan w PWK? Odpowiedź nie będzie zaskoczeniem. Chocianowskie wodociągi jak zwykle odmawiają udostępnienia takiej informacji publicznej twierdząc - uwaga - że Krystian Wan nie jest osobą publiczną.

Tym samym kolejny raz skierujemy sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w którym stanowisko PWK będzie bronił nie kto inny jak Adam Dworaczek - człowiek, który w gminie Chocianów obstawia obsługę prawną właśnie w PWK, ale także w Regionalnym Centrum Kultury, Ośrodku Pomocy Społecznej oraz jak już kiedyś pisaliśmy nazwisko Dworaczka pojawiło się gdy zapytaliśmy o obsługę prawną  w Szkole Podstawowej w Parchowie oraz Przedszkolu Integracyjnym. Jeszcze do niedawna Dworaczek prowadził obsługę prawną w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Z każdej tej jednostki Dworaczek dostaje publiczne pieniądze.  

[ZT]13398[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%