Zamknij
REKLAMA

Zabójstwo mężczyzny w Chocianowie. Małżeństwo aresztowane

14:18, 02.05.2022 | .KPP w Polkowicach
REKLAMA

Obie osoby zatrzymane przez polkowickich policjantów w sprawie śmierci 51-letniego mężczyzny, którego ciało odnaleziono w jednym z chocianowskich mieszkań, zostały tymczasowo aresztowane. Dotychczasowe ustalenia policjantów pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 37-latkowi zarzutu zabójstwa. Na miejscu w chwili zdarzenia była obecna jeszcze 36-letnia kobieta, która po całym zajściu nie udzieliła pokrzywdzonemu pomocy, nie powiadomiła organów ścigania, pomagała zatrzeć ślady przestępstwa, a także podjęła czynności zmierzające do zakopania zwłok.

Policjanci dokonali makabrycznego odkrycia pod koniec minionego miesiąca w jednym z chocianowskich mieszkań. Zwłoki 51-latka były już w stanie częściowego rozkładu, co wskazywało, że do zgonu doszło kilka dni wcześniej. Zebrany dotychczas materiał dowodowy wskazuje, że zmarły mieszkaniec Chocianowa przyszedł do pary i wszyscy spożywali alkohol.

Funkcjonariusze analizując przebieg zdarzeń ustalili, że w pewnym momencie doszło do kłótni. Gospodarz uderzył i przewrócił pokrzywdzonego, następnie zadał mu kilka ciosów i zaczął dusić rękoma jego szyję, przez co doprowadził do zgonu. W trakcie zajścia w mieszkaniu znajdowała się również 36-letnia mieszkanka Chocianowa. Policjanci zareagowali w praktycznie w ostatnim momencie, ponieważ w dniu zatrzymania para planowała pozbyć się zwłok. Taki przebieg interwencji był możliwy dzięki sąsiedzkiej czujność i właściwej obywatelskiej reakcji.

Ostatecznie zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-letniemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa, natomiast jego 36-letnia żona usłyszała łącznie cztery zarzuty w tym znieważenia zwłok, zatarcia śladów przestępstwa, niepowiadomienia organów ścigania i nieudzielenia pomocy osobie narażonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Lubinie w świetle zgromadzonych dowodów nie miał wątpliwości i tymczasowo aresztował oboje podejrzanych na okres najbliższych 3 miesięcy. 37-latkowi za przestępstwo zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast 36-latka za przestępstwa, o które jest podejrzana, może spędzić w więziennej celi nawet 5 lat.

(.KPP w Polkowicach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%