Zamknij
REKLAMA

Kulczyńskiemu i jego świcie wlepiono mandaty karne

19:00, 24.06.2022 | K.N
facebook.com/BurmistrzChocianowa
REKLAMA

Mimo, że za oknami mamy lato, warto wrócić do chwil w których mróz nie dawał spokoju, a mieszkańcy Chocianowa odbierali od Kulczyńskiego zielone choinki. 

Gdy 23 grudnia 2020 roku Kulczyński w towarzystwie urzędowej świty i przyklaskujących mu radnych lansował się na chocianowskim rynku rozdając mieszkańcom gminy świąteczne drzewka, nie zdawał sobie sprawy jak bardzo zaszkodzi swoim kumplom paszkwilantom. 

W czasie gdy propagandowa strona chocianow.pl piała z zachwytu jak to Kulczyński z radnymi rozdawał mieszkańcom choinki, my postanowiliśmy sprawdzić czy podczas tego spotkania przepisy sanitarne wprowadzone przez rząd, były przestrzegane zwłaszcza przez ludzi, którzy powinni świecić przykładem. 

Z dziennikarskiej rzetelności wystosowaliśmy zapytanie do rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach czy podczas spotkania 23 grudnia 2020 roku, chocianowscy urzędnicy i radni z Kulczyńskim na czele dostosowali się do obowiązujących jeszcze wtedy przepisów związanych z COVID-19.

Rzecznik prasowy polkowickiej policji zamiast nam odpowiedzieć, przekierował sprawę do odpowiednich organów, które przeprowadziły czynności sprawdzające w zakresie niestosowania się w dniu 23 grudnia 2020 roku do obowiązków o których mowa w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku. Efekt - Tomasz Kulczyński, Artur Wandycz, Dorota Kehle, Jerzy Bałecki, Barbara Kalicińska i Andrzej Kuśmierczyk zostali ukarani mandatami karnymi po 200 zł każde z osobna. Warto zaznaczyć, że w opisywanej sprawie żaden inny mieszkaniec Chocianowa nie dostał mandatu tak jak Kulczyński czy jego świta. 

Żeby chocianowska władza nie skompromitowała się w oczach mieszkańców, do gry wchodzi Kasper Nowak, który dał się już poznać z publikacji niejednego paszkwila na stronie chocianow.pl czy w prasie o nazwie Głos Regionu Chocianów. 
Nowak gdy otrzymał informacje o mandatach nałożonych m.in. na Kulczyńskiego przystąpił do publikacji artykułów w których insynuował donosicielstwo oraz naruszał dobra osobiste Kamila Nosela - właściciela strony chocianow.com.pl. 

Paszkwilant Nowak oraz kumpel Kulczyńskiego, Sebastian Grygorcewicz jako były wydawca strony Chocianow.pl i szef Fundacji Głos Regionu, otrzymali od nas zaproszenie do Sądu z pozwem o naruszenie dóbr osobistych oraz żądaniem zapłaty na rzecz Fundacji Radia ZET. 

Do tematu będziemy wracać, bo znamy już prawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy.  

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%