Zamknij
REKLAMA

Podsumowali projekt społeczno-edukacyjny "Słodka Julka"

16:06, 18.02.2019 | Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach
REKLAMA
Skomentuj
Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach

W piątek 15 lutego br. miało miejsce ważne w regionie wydarzenie - w siedzibie KGHM "Polska Miedź" S.A. odbyła się konferencja i podsumowanie projektu "Słodka Julka" .W ramach tego projektu społeczno-edukacyjnego odbywały się warsztaty kulinarne i edukacyjne, konsultacje, prelekcje, pokazy i przede wszystkim pomiary i badania w trosce o zdrowie dzieci w kilkunastu szkołach. 

W projekcie uczestniczyła Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach. Realizowany projekt w Zagłębiu Miedziowym dotyczył problemu zachorowalności na cukrzycę wśród dzieci. Miał też na celu informować o tym jakie są objawy tej choroby, jak się przed nią chronić i jak postępować w przypadku zachorowania. Realizatorami pierwszej edycji projektu byli: KGHM Polska Miedź, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy, Miedziowe Centrum Zdrowia i Fundacja Samodzielne. 

Pani Maria Kajdan -pomysłodawczyni i autorka projektu powitała liczne grono przybyłych organizatorów i partnerów kampanii, uczestników oraz licznych gości, w tym Julkę, która była bohaterką i twarzą projektu. Obecna na konferencji była Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, wyraziła swój podziw dla realizowanego projektu i zapowiedziała upowszechnienie w całym kraju. 
A jest taka potrzeba, gdyż raport obrazujący wyniki badań wyraźnie pokazuje duży odsetek dzieci z otyłością i zaburzeniami oraz dzieci już chorych, których jest o wiele więcej niż przed laty. Prowadzona kampania miała pokazać, jak zapobiec cukrzycy, której powstanie jest związane przede wszystkim ze zbyt małą ilością ruchu i złym odżywianiem. Przeraża fakt, że dziś cukrzyca typu drugiego, na którą mamy wpływ, stanowi 80-90 procent przypadków i występuje u coraz młodszych dzieci.  

Gościem konferencji był również Michał Jeliński, znakomity wioślarz i złoty medalista z Pekinu. Dziś jest Ambasadorem "Słodkiej Julki", a w czasie swojego wystąpienia opowiedział nie tylko o drodze do złotego medalu, ale o swojej walce z cukrzycą.

Organizatorzy i Fundatorzy zadbali o wspaniałą oprawę konferencji i podziękowania oraz nagrody dla wszystkich zaangażowanych w realizację kampanii społeczno edukacyjnej projektu „Słodka Julka” Wśród tego grona była też dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach - Helena Kozińska.

(Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone