Zamknij
,
Nawołujemy do rzetelnego prowadzenia konsultacji społecznych przed wprowadzeniem zmian w prawie. Powyższe, mocne argumenty w omawianej sprawie nie musiały paść, gdyby posłuchano profesjonalistów – dyrektorów i samorządowców. Wystarczyło zapytać – zaznaczyło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty w stanowisku odnoszącym się do pomysłu nadania nauczycielom statusu funkcjonariusza publicznego.
,
Pomysł MEN, by uczniowie uczestniczyli w wyborze dyrektora szkoły, skrytykowali w rozmowie z PAP prezes ZNP Sławomir Broniarz oraz wiceprzewodnicząca Związku Gmin Wiejskich RP Anna Grygierek.
,
Prawie 12,5 tys. nauczycieli wzięło udział w ankiecie przeprowadzonej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w sprawie tzw. godzin czarnkowych. Większość z nich opowiedziała się za likwidacją istniejącego przepisu. Prezes ZNP wystosował w tej sprawie oficjalny list do ministry edukacji. 
,
Próg 50 proc. nieusprawiedliwionych nieobecności w szkole jest bezpieczny - uważa Marek Pleśniar z organizacji zrzeszającej dyrektorów szkół. Liczy, że MEN przed zaostrzeniem przepisów zasięgnie opinii dyrektorów szkół. W przypadku prac domowych nie zapytano szeroko, co o tym myślimy - dodał.
,
W opublikowanym w wykazie prac legislacyjnych RM projekcie nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe znalazł się postulat nadania nauczycielom statusu funkcjonariusza publicznego. Jak argumentuje ustawodawca, ma to zwiększyć ich prawną ochronę.
,
W ramach działań edukacyjnych, policjanci z Polkowic angażują się w podnoszenie świadomości oraz wiedzy młodzieży na temat pracy w służbach mundurowych. Skierowane głównie do uczniów kończących szkoły średnie, inicjatywy te mają na celu przedstawienie specyfiki oraz wymagań związanych z karierą w Policji.
,
Zgodnie z nowelizację rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od poniedziałku uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, wracają do nauki stacjonarnej w szkołach.
,
Sukcesem zakończyła się II edycja „Charytatywnie dla zwierząt” którą zorganizował Szkolny Klub Wolontariatu   Zespołu Szkół w Chocianowie
,
Uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie już po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON mającym na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
,
Zakończono etap rekrutacji do szkół prowadzonych przez Powiat Polkowicki.
,
Już w czwartek 30.05.2019r. uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Chocianowie, wezmą udział w spotkaniu z Mistrzami Sportu: Józefem Łuszczekiem - mistrz świata w biegach narciarskich z Lahti w 1978 r na dystansie 15 km, Józefem Jarząbkiem - trener TS Wisła Zakopane, Andrzejem Szczechowiczem - zawodnikiem kadry narodowej w kombinacji norweskiej,
1
,
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zajmujący się popularyzacją nauki zaprosił uczniów Szkoły Podstawowej w Chocianowie do udziału w siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ”Eksperyment Łańcuchowy”, której finał odbędzie się 1 czerwca 2019 roku w Krakowie.
1
,
Miłośnicy poprawnej polszczyzny spotkali się na XV Powiatowym Konkursie Poprawności Językowej "Licz się ze słowami", organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.
,
Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Chocianowie przyjechała dziś do PWSZ w Głogowie by wziąć udział w warsztatach mechatronicznych realizowanych z wykorzystaniem sprzętu firmy FESTO.
1
,
Uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Parchowie - Amelia Chwastyk zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Świat Nietoperzy” zorganizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział w Legnicy