Zamknij
REKLAMA

Warsztaty dla mechatroników z Chocianowa

13:15, 11.04.2019 | pwsz.glogow.pl
Skomentuj
REKLAMA

Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Chocianowie przyjechała dziś do PWSZ w Głogowie by wziąć udział w warsztatach mechatronicznych realizowanych z wykorzystaniem sprzętu firmy FESTO. Dzięki tym warsztatom uczniowie technikum mechatronicznego mają możliwość poznania nowoczesnych stanowisk dydaktycznych z zakresu układów logicznych. Wykonując ćwiczenia na tym sprzęcie, nabywają umiejętności programowania, montażu i badania układów mechanicznych, zapoznają się z tematyką przemysłu 4.0  – mówi mgr Ireneusz Podolski – nauczyciel ZS w Chocianowie, który wraz z dyrektorem Instytutu Politechnicznego PWSZ w Głogowie dr inż. Pawłem Modzelem są organizatorami dzisiejszych warsztatów.

Na potrzeby dzisiejszych warsztatów firma Festo udostępniła nowoczesny sprzęt dydaktyczny wykorzystywany przez mechaników, machatroników, automatyków, elektryków i elektromechaników.

Tec2screen, to innowacyjne rozwiązanie w procesie nauczania. Urządzenie umożliwia połączenie świata wirtualnego z rzeczywistym. Służy jako kompleksowe narzędzie pomiarowania, m.in. jako multimetr, oscyloskop czy generator funkcyjny. Stanowisko do badania napędów mechanicznych natomiast pozwala budować układy z przekładni zębatych, pasowych i łańcuchowych, ucząc prawidłowego osiowania wałów.

Warsztaty dla uczniów technikum mechatronicznego w Chocianowie zostały zorganizowane w ramach realizacji wspólnego projektu pn.  „Praktycznie to umiem – przygotowanie praktyczne uczniów do potrzeb  rynku pracy”, który zakończy się uzyskaniem przez uczniów certyfikatów.

 

(pwsz.glogow.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%