Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Chocianowa zaproszeni do eksperymentu łańcuchowego

06:41, 17.05.2019 | K.N / Szkoła Podstawowa w Chocianowie
Skomentuj
REKLAMA

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zajmujący się popularyzacją nauki zaprosił uczniów Szkoły Podstawowej w Chocianowie do udziału w siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ”Eksperyment Łańcuchowy”, której finał odbędzie się 1 czerwca 2019 roku w Krakowie.

Organizowany konkurs ma na celu popularyzację nauk ścisłych, a przede wszystkim fizyki, głównie wśród młodych osób. Uczestnictwo w konkursie pozwala na wspólne spędzenie czasu oraz naukę fizyki poprzez zabawę. Ponadto uczy kreatywnego myślenia, pracy w grupie oraz majsterkowania. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

„Eksperyment Łańcuchowy” kierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych, studentów oraz do całych rodzin. 

Szkołę Podstawową w Chocianowie będą reprezentować: Jakub Bąk, Gracjan Komarnicki, Jakub Suszka, Piotr Gotowiec oraz Jan Foryś - uczniowie klasy 8d i 8c. Praca konkursowa polega na skonstruowaniu urządzenia służącego do transportu metalowej kulki z jednego końca maszyny na drugi.

Podczas otwartego dla publiczności finału urządzenia zostają ustawione w jeden łańcuch i kolejno uruchomione. Łańcuch zostanie uruchomiony kilkukrotnie, w międzyczasie poszczególni autorzy będą objaśniać działanie swoich urządzeń. Nagrody będą przyznane w każdej z kategorii wiekowych przez Jury według kryteriów określonych w regulaminie. Dodatkowo zostaną również przyznane nagrody publiczności.

(K.N / Szkoła Podstawowa w Chocianowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Fizyk kwantowy Fizyk kwantowy

1 0

I znów będą dzieci uczyli bajek. A może naprawdę Einstein był kobietą? 11:18, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%