Zamknij
REKLAMA

W Chocianowie nie ma problemów z rekrutacją do szkół

15:32, 16.07.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Zakończono etap rekrutacji do szkół  prowadzonych przez Powiat Polkowicki.

Zarówno do polkowickiej jaki chocianowskiej szkoły zgłosiło się wielu uczniów jednak już dziś wiemy, że wszyscy chętni, którzy spełnią określone warunki zostaną przyjęci do oddziałów.

W Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach powstaną po dwa oddziały zarówno dla absolwentów po szkole podstawowej jak i po gimnazjum. Młodzież będzie mogła kształcić się  w profilach: matematycznym, humanistycznym, przyrodniczym, mundurowym czy menedżerskim.

Powstaną tu również po 3 oddziały w Technikum, gdzie młodzież będzie mogła kształcić się m.in. w zawodach technik elektryk, technik hotelarstwa, technik informatyk.

Bardzo dobrze wypadł również nabór do Technikum w Zespole Szkół w Chocianowie, gdzie dla absolwentów po gimnazjum powstaną 3 oddziały kształcące w zawodach technik logistyk, technik mechatronik oraz technik obsługi turystycznej. Dużym zainteresowaniem cieszy się chocianowska szkoła wśród absolwentów po szkole podstawowej i to dla nich planowane jest utworzenie dodatkowego oddziału kształcącego w zawodzie mechatronik. W sumie powstaną 4 oddziały kształcące w zawodach: technik mechatronik, technik logistyk oraz technik organizacji turystyki.

Jak podkreśla Kamil Ciupak- Starosta Polkowicki, największym zainteresowaniem w polkowickim technikum cieszy się profil informatyczny natomiast w technikum w Zespole Szkół w Chocianowie niezmiennie najpopularniejszy jest zawód mechatronik.

Zarówno w polkowickiej jak i chocianowskiej szkole powstaną również oddziały w Branżowej Szkole I Stopnia po jednym oddziale dla absolwentów z każdego typu szkół.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%