Zamknij
REKLAMA

Uczniowie Zespołu Szkół pamiętają o uczestnikach Powstania Warszawskiego

09:45, 04.10.2019 | zschocianow.pl / Dorota Krowiak / ks. Marcin Giemzik
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie już po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON mającym na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Inicjatorami akcji w  szkole byli p.Dorota Krowiak i ksiądz Marcin Giemzik. Tym razem do działań włączyli się uczniowie klasy I TBP (technikum mechatroniczne po szkole podstawowej) i wysłali do Powstańców drogą elektroniczną okolicznościowe pocztówki z  podziękowaniami, wyrazami szacunku i uznania dla ich  patriotyzmu, odwagi, poświęcenia. Sylwetki uczestników walk o stolicę były prezentowane na oficjalnej stronie akcji. Można się było z nich dowiedzieć, jakie funkcje pełniły poszczególne osoby, poznać ich historie i zdecydować , kto zostanie adresatem konkretnej kartki.

Jak podają Organizatorzy, w poprzedniej edycji wzięło udział 350 tyś. uczniów, wysłano 290544. Mamy nadzieję, że w tym roku ta liczba będzie jeszcze większa. A my będziemy mieć w tym swój udział.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Dlatego warto pamiętać o Powstańcach i  ich heroicznej postawie.

(zschocianow.pl / Dorota Krowiak / ks. Marcin Giemzik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%