Zamknij
REKLAMA

Tego jeszcze nie było! Skarbówka wypełni za ciebie zeznanie...

09:10, 04.02.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Tego jeszcze nie było. Po raz pierwszy, niektórzy podatnicy nie będą musieli osobiście rozliczać swoich PIT-ów, bo zrobi to za nich...Urząd Skarbowy. Żeby skorzystać z takiego udogodnienia nie trzeba składać wcześniej żadnych wniosków.

Od 15 lutego 2019 na portalu podatkowym  www.podatki.gov.pl pojawi się usługa "Twój e-Pit" za pomocą której fiskus będzie mógł rozliczyć PIT za podatnika. Według założeń Ministerstwa Finansów będzie on wstępnie wypełniał deklarację PIT za 2018 rok na podstawie otrzymanych danych (PIT-11 lub dokumentów podatnika). Podatnicy będą mogli zalogować się na portal  przejrzeć, zmodyfikować lub odrzucić wypełnioną deklarację.

Żeby uzyskać dostęp do zeznania podatkowego za ubiegły rok wcale nie trzeba składać wniosków i przynosić dokumentów do Urzędu Skarbowego, gdyż zeznanie ma być wystawione automatyczne. Wykorzystane zostaną w nim tylko te dane, które posiada Urząd Skarbowy. - Są to informacje od pracodawców, dane z ubiegłorocznych zeznań dotyczące ulgi na dzieci czy informacje o organizacji pożytku publicznego, którą podatnik wskazał rok wcześniej.  Zeznanie w usłudze Twój e-PIT jest wypełnione dla podatnika indywidualnie. Sposób rozliczenia można zmienić na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Aby to zrobić, również wystarczy się zalogować do usługi i wybrać odpowiednią opcję. Podatnik, który chce skorzystać z odliczenia darowizny, również uzupełnia swoje zeznanie samodzielnie po tym jak zaloguje się do usług.

To nowoczesne i bardzo wygodne dla podatnika rozwiązanie, pod warunkiem, że pracodawcy i urzędy skarbowe zgrają się w czasie, czyli dostarczą informacje do systemu. W 2020 roku z usługi Twój e-PIT będą mogli skorzystać kolejni podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-36, PIT-36L i PIT-28. A to wszystko bezpłatnie, bezpiecznie i bez konieczności składania jakichkolwiek dokumentów.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone