Zamknij
REKLAMA

Po Żabicach i Szklarach Dolnych jeżdżą piraci drogowi

07:15, 02.04.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Niestety widząc tragiczne skutki zdarzeń drogowych często potwierdza się zasada, że pośpiech jest złym doradcą.

Polkowiccy funkcjonariusze kontrolując prędkości we wsi Żabice oraz w Szklarach Dolnych w przeciągu zaledwie dwóch godzin ujawnili trzy wykroczenia, polegające na przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W pierwszym przypadku 43-letni kierująca pojazdem marki toyota rozpędziła swój pojazd do prędkości 109 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do „pięćdziesiątki”. Pomiary prędkości kolejnych dwóch samochodów w Szklarach Dolnych w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości wynosi do 40 km/h, wskazały przekroczenia odpowiednio o 51 km/h oraz 59 km/h.

W dwóch z pierwszych z wymienionych przypadków na kierowców zostały nałożone mandaty karne w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych. Podczas kontroli mieszkańca gminy Zgorzelec, który kierował renault, a w chwili pomiaru jego pojazdu urządzenie wykazało prędkość 99 km/h, policjanci ujawnili również, że kierowca nie stosował pasów bezpieczeństwa. W tym wypadku o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Policja przypomina, przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę mandatu w kwocie od 400 do 500 złotych, 10 punktów karnych i będzie skutkować zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem, policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże, a kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

GraziaGrazia

1 1

Bardzo dobrze brać się za piratów drogowych a po Szklarach Dolnych jeżdżą sami wariaci zabierać im prawa jazdy może się nauczą 08:56, 02.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EhEh

1 0

Od ciebe zaczna i bedzie spokoj 23:04, 02.04.2019


REKLAMA
REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone