Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Rakowa przypominają Kulczyńskiemu o obiecywanej kanalizacji

18:07, 10.08.2019 | K.N / Fakty TVP3 Wrocław
REKLAMA
Skomentuj

W czasie gdy Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne w Chocianowie chwali się wykonaniem blisko 100 metrów bieżących sieci wodociągowej w Szklarach Dolnych, a tym samym podłączeniu zaledwie 8 potencjalnych odbiorców, to mieszkańcy Rakowa w Gminie Chocianów mówią dość!

Problemem na wsi jest brak kanalizacji a nawet w sezonie letnim wysychające studnie. Dlatego mieszkańcy Rakowa dostali publiczny kran z którego do woli można czerpać wodę. Źródło bieżącej wody zlokalizowane jest za przystankiem autobusowym w Rakowie. 

Jak się okazuje kran w Rakowie, to za mało dla mieszkańców tej wsi, dlatego o wodnym problemie poinformowali media, bo w końcu nowy burmistrz Chocianowa w kampanii wyborczej obiecywał kanalizację. 

Kulczyński w rozmowie z reporterem Faktów TVP3 Wrocław powiedział, że problem Rakowa chce rozwiązać jeszcze w tej kadencji (która trwa 5 lat). Optymistycznie burmistrz obiecuje załatwić problem w rok albo dwa. 

Mieszkańcy Rakowa, wypominają burmistrzowi jego przedwyborcze obietnice, dotyczące budowy kanalizacji w gminie Chocianów, bo jak twierdzą, sam kran nie załatwia sprawy. 

Jednak nie wszyscy są niezadowoleni. Sołtys Rakowa Bożena Czekajło, która jako jedna z nielicznych ma już bieżącą wodę, w rozmowie z reporterem Faktów TVP3 Wrocław optymistycznie wierzy w zapewnienie burmistrza Kulczyńskiego.

Takie podejście sołtysowej nie dziwi, bo w końcu ostatnio podczas XV Sesji Rady Miejskiej, jako jedyna postanowiła wystawić laurkę radnemu Arturowi Wandyczowi. Sołtysowa Rakowa broniła Wandycza, który pobrał z miejskiej kasy 400 zł brutto za przygotowanie grochówki podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w 2018 roku. 

[ZT]12754[/ZT]

Mieszkańcy Rakowa obawiają się nadchodzącej zimy i związanymi z nią mrozami. 

(K.N / Fakty TVP3 Wrocław)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

SoltysinaSoltysina

5 7

Wsyd bronić. Gówno zawsze będzie smierdzieć, nic perfumy nie pomogą. 18:23, 10.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jacek Jacek

9 9

O boże nagle się wioska obudziła a gdzie byli gdy Kowalski z ich terenu był Burmistrzem noi za Skibickiego siedzieli cicho Ludzie ogarnijcie się 22:34, 10.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

iksDEiksDE

0 2

"Whataboutism" to domena idiotów. 10:41, 11.08.2019


rakówraków

7 5

To nazwisko zawsze w Chocianowie było Ciekawe!!! CZEKAJŁO!!!A ta "uczciwa" Bożenka lata po sesjach i broni typa , który na publicznych pieniądzach chce się dorabiać. Jedna klika. Mają w d zasady moralne i grają jak im łysy każe. Cóż. Kto się wróblem urodził (za okruszki duszę odda) to orłem nie będzie. Wandycz przeproś mieszkańców i do roli się bierz!!! Bo Marzenka może być nie zadowolona i co?
Już TV POLSKA mówi o obietnicach Tomaszka , wstyd. Ludzie, dzieci tam nie mają się w czym wykąpać i co pić. A TY prawniku, jak OBIECUJESZ to realizuj, a nie chwalisz się wszem i wobec IMPREZKAMI z których nie chcesz się rozliczyć. Na to stać Gminę a na pomoc ludziom w Rakowie już nie.
Zabieraj swoje zabawki i odjazd tym śmiesznym samochodzikiem do Lubina. Tam się nadajesz , do tej kasty zorganizowanej... 14:13, 11.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wieść gminna niesiewieść gminna niesie

5 5

Wandycz zaraz se w Chocianowcu duszka na traktorze z brązu postawi. Za NASZE. I jest zabawa. A taki duszek to ok. 4 tyś. ,kosztuje. A wody w Rakowie jak nie było tak ni ma...
Artur, zrób popiersie marzannie polskiej z gipsu i powieś na płocie. My domalujemy tam to co będzie odpowiednie. Spytaj się marzanny polskiej, marzanna ci prawdę zapewne powie.

Ogier jeden (historia zasłyszana)jak wiechał na pole to pole aż spłonęło...
Kiedyś to był ino źrebak , a teraz pun z roli....
To kto w tamtych czasach uprawiał pole..... 14:21, 11.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

twolektwolek

0 0

na co wam kanalizacja pójdziecie na trajektoria Wandycza i będzie bez kanalizacji a Pani Czekajło będzie chwalić Tomaszka 12:01, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone