Zamknij
REKLAMA

Kulczyński tak oszczędza, że jego kumpel dostanie fuchę w PWK

07:00, 04.06.2020 | K.N
REKLAMA

Prawie w miesiąc po tym jak Kulczyński ogłosił, że jest przygotowany na skutki nadchodzącego kryzysu, a w planach ma m.in. połączenie PWK z MZGKIM czy nawet chciałby zmniejszenia wynagrodzeń członkom rady nadzorczej do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabrycznej, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wpłynęło pismo z którego dowiadujemy się, że w Przedsiębiorstwie Wodociągowo Kanalizacyjnym w Chocianowie szykuje się kolejny wakat, tym razem prokurenta

W  dniu 18.05.2020  r. wpłynął wniosek zarejestrowany pod sygnaturą WR IX NS-Rej-KRS 9312/20/067 dotyczący wpisu prokurenta  Tomasza Kuleszy. Wniosek oczekuje na rozpoznanie. - poinformowała nas Joanna Podwin z Biura Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu

Po rozpatrzeniu wniosku przez Sąd, kumpel Kulczyńskiego czyli Tomasz Kulesza będzie mógł pełnić rolę dodatkowego przedstawiciela przedsiębiorcy w prowadzeniu spraw firmowych, podpisywaniu umów oraz dopełnianiu podstawowych obowiązków prawnych. To wielki powrót Kuleszy do PWK. Z końcem 2018 roku Kulczyński powołał go do rady nadzorczej PWK. W kilka miesięcy (od grudnia 2018 do końca kwietnia 2019r) Kuleszy udało się zarobić w chocianowskich wodociągach aż 10 208,17 zł brutto. 

Kulesza to dobry kumpel Kulczyńskiego. 

Panowie znają się ze Starostwa Powiatowego w Lubinie gdzie razem pracowali w biurze prawnym. To właśnie Kulesza pomagał Kulczyńskiemu w sprawie sądowej, którą radna Anna Pichała wytoczyła burmistrzowi. 

Fucha w PWK, to też dodatkowe pieniądze dla Kuleszy. W tym miejscu warto przypomnieć, że kumpel Kulczyńskiego już z końcem 2019 roku na pełnym etacie pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy w Chocianowie, na stanowisku głównego specjalisty.  Ile tam zarabia? Takich informacji nie chcą jeszcze ujawnić urzędnicy, powołując się, że Kulesza nie pełni funkcji publicznej oraz, że złożył oświadczenie o niewyrażaniu zgody na udostępnienie przez Urząd Miasta danych związanych z wykonywaną pracą. 
Nie pozostaje nam nic innego, jak kolejny raz skierować sprawę odmowy udostępnienia informacji publicznej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu. 

[ZT]12602[/ZT]

Czy Kulczyński wiedział, że jego kumpel, pracujący w Urzędzie Miasta i Gminy, będzie dodatkowo zarabiał jeszcze w PWK?

W spółce z ograniczoną odpowiedzialnością prokurenta powołuje zarząd za zgodą i wiedzą zgromadzenia spółki czyli burmistrza. Co ciekawe zgodę na powołanie prokurenta muszą wyrazić wszyscy członkowie zarządu. Kandydat na prokurenta nie może zatem przejść większością głosów. Zgoda musi być jednomyślna.

Teraz w spółce wodociągowej w Chocianowie będzie jeszcze więcej osób decyzyjnych. Po Marcie Burzyńskiej, która pełni funkcje prezesa zarządu czy Pawle Najdku członka zarządu ds. technicznych, będzie teraz Tomasz Kulesza jako prokurent.

[ZT]13256[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%