Zamknij
REKLAMA

Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej

13:43, 13.07.2020 | K.N
REKLAMA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz Straży Leśnej Nadleśnictw z Lubina oraz Chocianowa zorganizowali wspólne patrole. Działania miały za zadanie między innymi zapobiec nielegalnym wjazdom do lasu, wycince drzew i innym czynom zabronionym, które są dokonywane na terenach leśnych.

Wspólne patrole strażników leśnych i polkowickich policjantów odbywają się na terenach leśnych na terenie powiatu polkowickiego z wykorzystaniem samochodów terenowych zarówno Straży Leśnej, jak i Policji. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne.

Policjanci wspólnie z pracownikami Straży Leśnej pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia działają chroniąc jego charakter. Jest to niezbędne, aby zachować walory tego specyficznego miejsca.

Strażnicy mają dziś duże możliwości kontrolowania, wykrywania i ścigania wszelkich przejawów wandalizmu, kradzieży i kłusownictwa. Mają także obowiązek egzekwowania od korzystających z lasu przestrzegania przepisów prawnych, których celem jest ochrona lasu przed szkodnictwem. W tym wszystkim pomagają im policjanci. W czasie wspólnych służb, mundurowi zwracają szczególną uwagę między innymi na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA