Zamknij
REKLAMA

Wiemy gdzie Kulczyński zaczął sobie dorabiać 

11:30, 02.08.2020 | K.N
facebook.com/BurmistrzChocianowa
REKLAMA

Co wspólnego z ptakami, rezerwatem ornitologicznym i rybami ma wspólnego Kulczyński? Odpowiedź - dodatkowe pieniądze. 

Czy pensja Kulczyńskiego, którą dostaje miesięcznie w kwocie 9 663 zł brutto, to za mało? - dlatego włodarz Chocianowa postanowił dorobić? 
W połowie czerwca 2020 roku. Kulczyński został powołany na Członka Rady Nadzorczej firmy Stawy Milickie Spółka Akcyjna - jest to wielki zespół stawów rybnych położony w kotlinowatych rozszerzeniach doliny Baryczy, w okolicach Milicza i Żmigrodu. 

Jak czytamy w opisie miejsca: To największy Park Krajobrazowy, obszar Natura 2000, rezerwat ornitologiczny, ostoja ptactwa i dzikiej przyrody, miejsce dobrego życia i tradycyjnych smaków, odnowy sił witalnych, eko-azyl nie tylko dla ekologów.

Jak Kulczyński znalazł się w radzie nadzorczej Stawy Milickie? Odpowiedź może być prosta -  Województwo Dolnośląskie posiada w "Stawach" - sto sześćdziesiąt trzy tysiące trzysta pięćdziesiąt akcji serii "A" o łącznej wartości 163.350.000,00 zł, a jak wiadomo w sejmiku województwa dolnośląskiego zasiadają kumple Kulczyńskiego m.in. Dariusz Stasiak, który jest szefem klubu Bezpartyjnych Samorządowców do którego należy prezydent Lubina, Robert Raczyński, który w 2014 roku na listach do Rady Miejskiej miał właśnie Kulczyńskiego. Stasiak po wyborach samorządowych, piastuje mandat radnego wojewódzkiego i od niedawna jest sekretarzem gminy Ścinawa. 

[ZT]13166[/ZT]

Przypomnijmy Stasiak miesięcznie od kwietnia 2019 roku z gminy Chocianów dostawał 9 430 zł brutto. Za co? Zakres jego obowiązków nie był obszerny, a należały do nich usługi doradcze z zakresu: analiza możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, następnie prowadzenie i rozliczanie inwestycji gminnych z pozyskanych środków czy strategii rozwoju gminy. 

Teraz Kulczyński będzie się musiał zrywać z Ratuszowej 10 w Chocianowie, aby dojechać do Milicza lub Wrocławia na posiedzenia rady nadzorczej, które zazwyczaj odbywały się około godziny 15:00. Tym samym do portfela włodarza Chocianowa wpadnie dodatkowe 1 878,70 brutto. 

[ZT]13237[/ZT]

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA