Zamknij
REKLAMA

Najpierw był pełnomocnikiem wyborczym Kulczyńskiego, teraz zarabia kasę w gminie Chocianów

15:52, 13.12.2020 | K.N
facebook.com/BurmistrzChocianowa
REKLAMA

Jesteś kumplem Kulczyńskiego? To w gminie Chocianów masz dobrze! Wiedzą już o tym m.in.: Agata Wesołowska - wierna przyjaciółka burmistrza, która w kampanii wyborczej w 2018 roku zabiegała o to, aby Kulczyński wygrał wybory, a po jego sukcesie Wesołowska natychmiast dostała pracę w ratuszu. Podobnie było z bratem Wesołowskiej, Krzysztofem Kochowiczem, który jako Referent dostał ciepłą posadkę w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów. 

[ZT]13400[/ZT]

Skąd zapotrzebowanie w chocianowskim ratuszu na Referenta? Może dlatego, że brat Wesołowskiej, tak samo jak i ona, jest oddanym sympatykiem Kulczyńskiego.
Może o tym świadczyć fakt gdy w czerwcu 2019 roku, zeznając jako świadek w sprawie o możliwe pomówienie i zniesławienie byłej już Sołtys Parchowa Anny Pichały do którego miało dojść w okresie od 04 stycznia do 10 stycznia 2018 roku, na jednej ze stron internetowych Vcity.pl, Kochowicz próbując wziąć winę na siebie dzielnie bronił Kulczyńskiego.  

Podczas rozprawy obrońca Pichały zapytał Kochowicza czy to on jest autorem obraźliwego wpisu na radną z Parchowa. Wtedy Kochowicz stwierdził, że jest autorem tego wpisu.

Jak się okazało wpis do którego przyznał się świadek (Krzysztof Kochowicz - przyp red) z nicku: „magiera” z 04.01.2018 r. został uczyniony z IP urządzenia przypisanego do miejsca zamieszkania Tomasza Kulczyńskiego a nie firmy Black Horse pana Grygorcewicza gdzie zatrudniony w tamtym czasie był Kochowicz. 

[ZT]12892[/ZT]

Jeśli jesteśmy już przy rodzinie Grygorcewiczów, to w tym miejscu należy przypomnieć, że Krzysztof Grygorcewicz (firma Black Horse) w kampanii wyborczej w 2018 roku obsługiwał medialnie Kulczyńskiego, a chwilę później pozyskiwał już zlecenia m.in. od Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie, na wykonanie wizualizacji przychodni w Trzebnicach, wynajem przyczepy reklamowej. Firma kumpla Kulczyńskiego kasowała publiczne pieniądze za produkcję plakatów, pieczątek, medali ze sklejki, koszulek z nadrukiem czy też za produkcję plakatów na wymianę pieców. 

Inny Grygorcewicz, tym razem Sebastian, też udzielał się u boku obecnego burmistrza Chocianowa podczas kampanii samorządowej 2 lata temu. To on w październiku 2018 roku poprowadził konwencję wyborczą Kulczyńskiego. Chwilę później założył fundację o nazwie Dumni z Chocianowa, która obecnie nazywa się Głos Regionu Chocianów i od 2019 roku szerokim strumieniem płynie publiczna kasa na konto fundacji Sebastiana Grygorcewicza. Zaczęło się od 28 499,10 zł brutto za parasole z nadrukiem Dumni z Chocianowa, za które zapłaciło Regionalne Centrum Kultury. Następnie co miesiąc na konto fundacji Grygorcewicza wpływało po 12 000 zł brutto za prowadzenie i bieżącą aktualizację portalu chocianow.pl. Gdyby tego było mało, to fundacja kumpla Kulczyńskiego dostawała też pieniądze za usługi promocyjne, które zamawiało Przedsiębiorstwo Wodociągowo - Kanalizacyjne w Chocianowie. 

[ZT]13411[/ZT]

Do grona kumpli Kulczyńskiego, którzy zarabiają na gminie Chocianów, trafił też - jak do tej pory mniej znany - oddany Kulczyńskiemu - lubinianin Łukasz Wierdak. Nazwisko Wierdaka pojawiło się po raz pierwszy w przestrzeni publicznej we wrześniu 2018 roku. Wtedy w temacie budowy przychodni zdrowia w Trzebnicach, Wierdak jako pełnomocnik wyborczy KWW Tomasz Kulczyński pośredniczył w korespondencji prezesa Medicusa Artura Kwaśniewskiego. Ponadto na sprawozdaniach finansowych komitetu wyborczego Kulczyńskiego jako pełnomocnik wyborczy oraz pełnomocnik finansowy widnieje właśnie nazwisko Łukasza Wierdaka. 

facebook.com/Chocianów-Moja-Gmina


Kim jest kumpel Kulczyńskiego, który teraz zarabia w gminie Chocianów?  Wierdak, to były elektromechanik w firmie Sonko oraz elektryk i inspektor w KGHM Polska Miedź S.A. 

Żadna z jednostek podległych Kulczyńskiemu jak do tej pory nie poinformowała opinii publicznej, że były pełnomocnik wyborczy burmistrza dostał fuchę w Chocianowie, nie dowiemy się tego też ze strony internetowej redagowanej przez fundację Sebastiana Grygorcewicza.

Jednak dyrektor Szkoły Podstawowej w Chocianowie, Dorota Kyc "wsypała" kumpla Kulczyńskiego, jako jedyna  odpowiadając nam na informację publiczną. Pozostałe jednostki podległe burmistrzowi, postanowiły jak zwykle kryć kumpla włodarza Chocianowa, dlatego to Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu stwierdzi czy miały rację odmawiając nam informacji publicznej o Łukaszu Wierdak. 

Teraz były pełnomocnik wyborczy Kulczyńskiego w ramach umowy zlecenie od 13  maja 2020 roku świadczy usługi elektryczne np.: w Szkole Podstawowej w Chocianowie. Z naszych informacji wynika, że nie jest to jedyne miejsce w Chocianowie gdzie Wierdak ma umowę zlecenie. 

[ZT]13398[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%