Zamknij
REKLAMA

Kierował samochodem mimo sądowego zakazu, a u innego mieszkańca Chocianowa znaleźli marihuanę

17:02, 27.12.2020 | K.N
REKLAMA

Polkowiccy funkcjonariusze tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzili nocne działania , które miały na celu ograniczenie przestępczości samochodowej i wszystkiego, co z nią związane. W czasie akcji policjanci przeprowadzili 94 kontrole pojazdów, wylegitymowali 135 osób, z których, aż 9 zostało ostatecznie zatrzymanych.

W noc poprzedzającą Wigilię Świąt Bożego Narodzenia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przeprowadzili nocne działania, których efektem było zatrzymanie 9 osób na gorącym uczynku poełnienia przestępstwa.

Pierwsza z nich wpadła w Chocianowie na ulicy Trzebnickiej, gdzie policjanci miejscowego komisariatu zatrzymali 24 – latka, który kierował swoim volkswagenem, mimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Lubinie zakazu. Mężczyzna, który nie dostosował się do ciążącego na nim wyroku był ponadto poszukiwany przez lubińską prokuraturę. Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a za przestępstwo kierowania pojazdem z aktywnym sądowym zakazem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Kiedy chocianowscy funkcjonariusze zakończyli czynności z wspomnianym 24-latkiem nie spoczęli na laurach, tylko podjęli kolejną interwencję wobec 20-latka, który jak się okazało posiadał przy sobie marihuanę i tak jak w pierwszym przypadku zatrzymali sprawcę, na którego dłoniach zawitały policyjne kajdanki.

Nieodpowiedzialny kierowca wpadł również w Przemkowie na ulicy Kościuszki. 18-latek zza kierownicy opla trafił do lekarskiego gabinetu, gdzie została pobrana od niego krew do dalszych badań. Nastolatek kierował pojazdem w stanie wskazującym na spożycie narkotyków. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środka odurzającego grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymania związane bezpośrednio z przestępczością narkotykową to dzieła policjantów Rewiru Dzielnicowych w Grębocicach, Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. W wyniku podjętej przez prowincjuszy interwencji na ulicy Dąbrowskiego w Polkowicach, dwaj mieszkańcy Polkowic odpowiedzą za posiadanie łącznie 25 porcji handlowych marihuany. W Biedrzychowej na zainstalowanym posterunku blokadowym wpadł 35-letni mieszkaniec Lubina, który nie dość, że posiadał przy sobie 70 działek amfetaminy, to na dodatek podobnie jak wspomniany 24-latek z Chocianowa, kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Na kolejnym posterunku blokadowym zorganizowanym nieopodal ulicy Babisza w Polkowicach, zostali zatrzymani kierowca i pasażer wytypowanego do kontroli bmw. Kędzierzynianie mieli przy sobie śladowe ilości heroiny oraz marihuany. 25-letni pasażer bmw był ponadto poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku kiedy w grę wchodzi ich znaczna ilość, zagrożenie karą może wzrosnąć nawet do 10 lat więzienia.

Niestety noc zaowocowała również zatrzymaniem mężczyzny, który podczas interwencji domowej nie potrafił pogodzić się z poleceniami wydawanymi przez policjantów i zdecydował się na karkołomną próbę zakończenia interwencji, znieważając i naruszając nietykalność cielesną funkcjonariuszy, za co grozi mu 3-letni pobyt w zakładzie karnym.

Jak widać policjanci, mimo okresu świątecznego nie odpuścili, a wręcz zintensyfikowali swoje czynności, mając przede wszystkim na względzie bezpieczeństwo mieszkańców wszystkich gmin powiatu polkowickiego. Podjęte interwencje przyniosły znaczące ograniczenie przestępczości na terenie naszego powiatu. 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%