Zamknij
REKLAMA

"Szkodliwość i cynizm burmistrza" - mieszkańcy skarżą się na Kulczyńskiego

08:00, 23.02.2021 | K.N
REKLAMA

To była kwestia czasu gdy rodzicom dzieci ze szkół w Parchowie i Szklarach Dolnych w końcu się ulało i piszą skargę na burmistrza Kulczyńskiego. Chodzi o - zdaniem nadawców skargi: 

 
(...) manipulowanie informacją przez Burmistrza Chocianowa dotyczącą przekształcania szkół
w Szklarach Dolnych i Parchowie.

Jak już pisaliśmy na łamach portalu Chocianow.com.pl - Kurator i Minister Edukacji są przeciwni reorganizacji podstawówek w Parchowie i Szklarach Dolnych, jednak do rodziców zostały rozesłane  pisma z sugestią, że dzieci mogą  zostać przeniesione i zapisane do szkoły w Trzebnicach lub Chocianowie bo planowana jest reorganizacja, czyli przeniesienie dzieci z klas IV – VIII. 

W skardze skierowanej na Kulczyńskiego, rodzice z Parchowa i Szklar Dolnych nie przebierają w środkach i zarzucają włodarzowi gminy  Chocianów, destrukcyjność: 

Szkodliwość i cynizm Burmistrza Chocianowa polega na tym, że mając wiedzę o podtrzymaniu przez Ministra Edukacji i Nauki „veta” Kuratora Oświaty we Wrocławiu o zamiarze przekształcania w/w szkół, mimo wszystko informuje rodziców w dniu 25.01.2021r. w formie pisemnego zawiadomienia o kontynuowaniu przekształcania wymienionych szkół.

 

Jako rodzice dzieci ze szkół w Szklarach Dolnych i Parchowie nie wyrażamy zgody na manipulowanie informacją przez Burmistrza Chocianowa dotyczącą przekształcania szkół w Szklarach Dolnych i Parchowie. Domniemywać można, że celem tych manipulacji przez Burmistrza Chocianowa jest próba zmuszenia nas, rodziców dzieci ze szkół w Szklarach Dolnych i Parchowie do przepisywania naszych dzieci do szkół w Chocianowie i Trzebnicach.

 

Mając na względzie rażące naruszenie żywotnego interesu społeczności lokalnej, zachodzi podstawa do zaskarżenia działań Burmistrza Chocianowa w trybie artykułu 227 Kodeksu Postępowania Administracyjnego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

 

Prosimy o pilną prawną interwencję i wycofanie pism z dnia 25.01.2021r. wysłanych do rodziców dzieci Szkoły w Szklarach Dolnych i Szkoły w Parchowie. - czytamy w skardze na Kulczyńskiego 


Skargę podpisało kilkudziesięciu rodziców uczniów m.in ze Szklar Dolnych. Przypomnijmy, podczas sesji Rady Miejskiej 14 maja 2020 roku, w trakcie jej trwania została wprowadzona zmiana w porządku obrad i przedstawiono uchwały, które mówią m.in: o reorganizacji szkół wiejskich w Szklarach Dolnych i Parchowie. Kulczyński, jego radni i część przedstawicieli PiS chcą zmniejszyć szkoły do klas I-III, a pozostałe dzieci będą dowożone do szkoły w Trzebnicach i Chocianowie. 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%