Zamknij
REKLAMA

Włamywał się kradł i dewastował. 33 - latek w rękach policji

11:58, 08.03.2021 | K.N
REKLAMA

Kilka zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem, oszustwa, czy zniszczenia sieci telekomunikacyjnej usłyszał zatrzymany przez policjantów 33-letni mężczyzna w związku z przestępstwami odnotowanymi od września zeszłego roku na terenie Chocianowa. Ustalenie i zatrzymanie sprawcy było możliwe dzięki współpracy chocianowskiego dzielnicowego i polkowickich kryminalnych.

We wrześniu minionego roku wziął pożyczkę i nie spłacił choćby jednej raty, na przełomie października i listopada dokonał kradzieży przedmiotów znajdujących się w osobowym mercedesie zaparkowanym przy ulicy Sportowej w Chocianowie, by pod koniec grudnia ponownie próbować się włamać, tym razem do pomieszczenia piwnicznego. Można byłoby pomyśleć, że z uwagi na różnorodność przestępstw, za powyższymi sprawami stoją różni sprawcy. Innego zdania byli policjanci, którzy nie dość, że zgromadzili dowody świadczące o winie wytypowanego w tych sprawach 33-latniego mieszkańca Chocianowa, to jeszcze udowodnili mu kolejne przestępstwa.

33-latek oprócz opisanych powyżej przestępstw stał również za sprawami zarejestrowanymi w Komisariacie Policji w Chocianowie w minionym miesiącu. Tak więc do trzech zarzutów za przestępstępstwa z zeszłego roku doszły kolejne. Mężczyzna będzie odpowiadał dodatkowo za kradzież wideorejestratora, wewnętrznego lusterka oraz portfela z dokumentami. Wszystkie te przedmioty znajdowały się w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Lipowej w Chocianowie. Kolejny zarzut, który uzupełnił konto 33-latka dotyczył kradzież anteny internetowej, której brak zakłócił działanie całości sieci telekomunikacyjnej w chocianowskiej lecznicy w ostatnich dniach lutego. Jakby tego było mało podejrzany mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie kilka porcji marihuany.

Ostatecznie współpraca chocianowskiego dzielnicowego oraz polkowickich kryminalnych pozwoliła na odzyskanie części skradzionego mienia i przedstawienie zatrzymanemu mieszkańcowi Chocianowa łącznie sześciu zarzutów. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%