Zamknij
REKLAMA

Stowarzyszenie klub sportowy "Stal" Chocianów kończy działalność?

17:43, 05.08.2019 | P.P
Skomentuj
REKLAMA

Wszystko może na to wskazywać, że już niedługo Stowarzyszenie Klub Sportowy „Stal” Chocianów zakończyć swoją działalność. Stanie się to najprawdopodobniej do końca września 2019r. Taką informację przekazała na komisji wspólnej w dniu 24-06-2019r. Naczelnik Pani Magdalena Lech.  Zaplanowane środki  od lipca do końca września 2019r. na klub to 45 tys.zł.

 Za pierwsze półrocze 2019r. klub otrzymał z budżetu 65 tys. zł.  Pani Naczelnik poinformowała, że podczas spotkań burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z władzami klubu „Stal” Chocianów wypracowano ustalenia i powstało porozumienie intencyjne ws. utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która przejęłaby dotychczasową nazwę, ale nie tylko.

 Utworzenie spółki ma na celu pozyskanie środków unijnych oraz uelastycznienie finansowania klubu. Nie była w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i odsyłała do Pani Naczelnik Ewy Kałuzińskiej oraz do radcy prawnego Juranda Jezioro. Na ręce Pani Naczelnik Lech i radnego Pawła Bujaka (szef Komisji Oświaty, Spraw Społecznych i Promocji) przekazane zostały pytania m.in. dotyczące kosztów funkcjonowania nowej spółki, czy kupienia/przejęcia stadionu od Chofum. Odpowiedź miała paść na sesji, tak jednak się nie stało.   

Szef Komisji Rozwoju, Kultury i Sportu Pan Jerzy Bałecki podczas komisji wspólnej w dniu 24-06-2019r. dopytywał Panią Naczelnik Lech dlaczego jego na tych wspomnianych przez nią spotkaniach burmistrza z przedstawicielami klubu „Stali” nie było. Stwierdził, że to nie jest już pierwszy raz, kiedy nie jest zapraszany na spotkania dotyczące m.in. funkcjonowania klubu.

 Jak zatem burmistrz Kulczyński traktuje szefa komisji zajmującej się m.in. sportem oraz jednocześnie koalicjanta (klub PiS) klubu Tomasz Kulczyński 2018? Podczas komisji radny Bałecki stwierdził, że stadion jest tak zapyziały, brak ogrodzenia, wadliwe ogrodzenie czy samo wejście na stadion.

 Miał okazję bywać na innych stadionach i wie jak mogą wyglądać, nawet w mniejszych miejscowościach. Wspomniał również, że Pan prezes „Stali” Chocianów Dominik Jaskólski jest prezesem klubu od 2017r. i jego obowiązkiem jest po danym roku zrobić walne sprawozdawcze, ale nigdy tego nie robił. Radny Bałecki stwierdził, że są to nieprawidłowości i że władze klubu nie robią nic, a informacja o tym nie idzie w eter.

 Mówił, że zarząd klubu się w ogóle nie spotykał przez pierwsze pół roku, uważając że wszystko jest dobrze, a jego zdaniem nie jest tak wcale dobrze. Jest wiele rzeczy do poprawienia m.in. szukanie środków zewnętrznych i wiele innych.

 Od lutego 2019r. radny Bałecki chodzi do prezesa Jaskólskiego, ale ten unika z nim spotkań. Pan Bałecki potwierdził, że w klubie sportowym jest bardzo źle. Stwierdził, że piłka to nie harcerstwo i aby oni (klub) nie brali się za nią. Wie ile piłka kosztuje, a oni (klub) tego nie wiedzą. Powiedział do Pani Naczelnik Lech, że ws. utworzenia spółki i przejęcia zawodników, nazwy, logo oraz majątku wie więcej niż on sam. Stwierdził również, że więcej tak nie będzie, że jako radny i szef komisji nie jest zapraszany na spotkania ws. sportu, czy innych spotkań dotyczących jego okręgu.

Na 26 czerwca 2019r. została zwołana XIV sesja Rady Miejskiej w Chocianowie. Przy projekcie uchwały 79.2019 jako pierwszy zgłosił się radny Bujak i wywołał do odpowiedzi Panią sekretarz Patrycję Jugo, która potwierdziła informację przekazane przez Panią Naczelnik Lech, uszczegóławiając je nieco.

Z porozumienia intencyjnego wynika, że gmina zamierza podjąć działania zmierzające do powołania spółki z o.o., która w swoim założeniu przejmie i będzie kontynuować działalność klubu sportowego. Spółka w założeniu stron będzie kontynuatorem przede wszystkim dorobku klubu, nie będąc przy tym jego następcą prawnym (dla mnie kluczowa sprawa!!! Spółka nie będzie odpowiadała za ew. zobowiązania klubu w przyszłości i nie tylko). Klub wyraził zgodę na wykorzystywanie przez gminę jego nazwy, znaków graficznych identyfikujących klub w celu założenia spółki z o.o.

Przedmiotem działalności będzie prowadzenie klubu sportowego. Klub jednocześnie wyraził zgodę na prowadzenie działalności sportowej przez spółkę przy wykorzystaniu nazwy i znaku graficznego. Po założeniu spółki klub sportowy „Stal” Chocianów zobowiązuje się podjąć działania zmierzające do przeniesienia prowadzonych przez siebie działalności sportowej do tej spółki, której m.in. przekaże zawodników, podejmie czynności niezbędne do dalszego uczestnictwa przez spółkę w rozgrywkach ligowych. Przekaże również majątek klubu, w tym środki trwałe, pozostałe środki i inne wyposażenia. Porozumienie przewiduje, że po zakończeniu procesu tworzenia spółki, zapewnieniu kontynuacji klubu, stowarzyszenie Klub Sportowy „Stal” Chocianów zaprzestanie prowadzenia działalności i podjęte zostaną kroki zmierzające do wykreślenia stowarzyszenia z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Tak streściła porozumienie intencyjne podczas sesji sekretarz Jugo.              

Po kolejnej wypowiedzi Pani sekretarz radny Bujak zamyka dyskusję (wniosek formalny) nad projektem uchwały nr 79.2019r., choć wie dokładnie ile pytań padło podczas komisji w dniu 24-06-2019r. Jako przewodniczący komisji wspólnej otrzymał pytania i miał je przekazać wraz z Panią Naczelnik Lech do radcy prawnego Jezioro, czy też do Pani Naczelnik Kałuzińskiej, a dopowiedzi miały paść na sesji. Nie padły. Radny Bujak staje się liderem wśród radnych RM w Chocianowie w składaniu wniosków formalnych o zamknięcie dyskusji. Na sesji miałem dostać  kopię porozumienia intencyjnego od Pani Lech. Nie otrzymałem.  Podczas sesji nie obyło się bez wpadki przy procedowaniu, bo w projekcie uchwały był błędny zapis. Wprowadzono ekspresowo projekt uchwały nr 87.2019r. I ponownie bez dyskusji. Przewodniczący Ślipko uniemożliwił mi dyskusję nad tym projektem (dotyczyło to również uchwały nr XIV.78.2019r. ws. utworzenia nowej spółki), po czym wniósł  wniosek formalny o jej zamknięcie. Kolejny już raz złamał Statut Gminy Chocianów. Udało się jednak w pewien sposób uzyskać odpowiedź od radcy prawnego Jezioro, który stwierdził, że ryzykiem braku możliwości kontynuowania działalności stowarzyszenia Klubu Sportowego „Stal” Chocianów w aktualnej formie są kłopoty finansowe klubu. Stwierdził, że są to informacje z rozmów z bezpośrednio z członkami zarządu.  „…natomiast kiedy tworzymy nową spółkę, my nie bierzemy na siebie tych obciążeń finansowych, starych, więc w tej sytuacji no wyciągamy pomocną rękę, tak? Odcinamy się od przeszłości, zaczynamy na nowo”. – powiedział podczas sesji radca prawny Jezioro.

(P.P)

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Radny Rady Miejskiej w Chocianowie. Prywatnie mąż oraz ojciec dwójki wspaniałych dzieci. Miłośnik muzyki reggae. Inicjator wielu przedsięwzięć oraz eventów, w tym również tych dla dzieci. Zainteresowania ekonomią, biznesem, HR oraz sprawami społecznymi. Zawodowo związany był z firmą z branży budowlanej – producenta wielkogabarytowych konstrukcji stalowych.

Piotr Piech

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

kusikusi

6 6

Bałecki kto ma z toba rozmawiac jak ty co mecz pijany maske rysujesz swoja hahaha pijaczku 20:31, 05.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Maniek Maniek

2 1

Zastanów się człowieku, co ty piszesz. Bałecki jest zawsze przygotowany, na każdą sesję i komisję, nie to co te siuśmajtki Kulczyńskiego. Skoro jest szefem komisji, to ma być, gdzie sytuacja tego wymaga i działać. A tu jak widać dostęp do informacji nawet we własnym gronie u władzy kuleje. Nie zapraszają, bo nie daj Bóg być może wyjdą ich machloje przed uczciwym człowiekiem. Pamiętajcie, że kasa na kampanię bezpartyjnych potrzebna. 18:11, 08.08.2019


HaaaHaaa

2 1

Co ten Pan B. przygotowany? Jeszcze nigdy merytorycznie nie zabrał głosu! On wie w ogóle o co chodzi? 19:42, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ja jaja ja

0 0

Sprawa dla prokuratora. Znak, logotyp Stali stanowi wartość dodaną i jako taki powinien być przekazany spółce odpłatnie podobnie jak i majątek stały i ruchomy a uzyskane środki przekazane na pokrycie zobowiązań. Jurand z Lubina nie wie tego ? Na 1 roku Prawa uczą. 21:29, 02.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%