Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje mieszkańców gminy Chocianów, medialny lans Kulczyńskiego?

19:23, 10.05.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj bez lansu nie ma awansu. Zwłaszcza awansu społecznego wśród mieszkańców gminy Chocianów oraz w najbliższym regionie. Zapewne z takiego założenia wychodzi Kulczyński, który od początku piastowania funkcji burmistrza Chocianowa na łamach chocianowskich i regionalnych witryn internetowych jest sukcesywnie opisywany, wychwalany czy komplementowany. 

Jak się okazuje za pochwalne laurki w kierunku Kulczyńskiego czy radnych z jego klubu na stronach chocianow.pl czy e-legnickie.pl idzie dobra kasa.

Najwięcej bo, aż 12 tys. zł miesięcznie, (a więc 144 tys. zł rocznie) zgarniają kumple Kulczyńskiego. W 2019 roku redagowana wcześniej strona internetowa chocianow.pl, została  przekazana - bezpłatnie - do Regionalnego Centrum Kultury. Z kolei RCK zamiast ją redagować, zleciło to  (umowę podpisała Krystyna Kozołup) fundacji Dumni z Chocianowa, której prezesem jest dobry kumpel Kulczyńskiego - Sebastian Grygorcewicz. To lubinianin, który chętnie pokazywał się w obecności Tomasza Kulczyńskiego w trakcie kampanii wyborczej w 2018 roku. Ten sam Grygorcewicz poprowadził w październiku, konwencję wyborczą Kulczyńskiego, na której pojawiła się śmietanka polityczna Lubina. 

Mimo, że fach Sebastiana Grygorcewicza to technologia układania rur i kabli, to nie przeszkadzało mu w kwietniu 2019r. założyć fundację Dumni z Chocianowa, której przedmiot działalności rozbudował do maksimum, zaczynając od działalności agencji reklamowej, przez wydawanie gazet, portali internetowych czy organizacji targów, wystaw i kongresów.  Gdyby tego było mało, opisywana fundacja, która dostaje gminne pieniądze, znajduje się pod adresem w którym jest też siedziba restauracji Dorotka należącej do babci Agaty Wesołowskiej (w 2018 roku startowała w wyborach samorządowych z list Kulczyńskiego - przegrała. Po zaprzysiężeniu burmistrz natychmiast dał jej pracę w urzędzie, gdzie pełni funkcję pomocy administracyjnej). 

Myli się ten, kto twierdzi, że po naszym artykule opublikowanym w grudniu 2019 roku: Ponad 100 tys. zł z portfeli chocianowian na pseudo-dziennikarstwo z Lubina! Urząd Miasta i Gminy w Chocianowie przykręcił kurek opłacania kumpli Kulczyńskiego. 

Od stycznia 2020 roku Grygorcewicz nadal dostaje gminne pieniądze. 

Nowa - roczna- umowa, na prowadzenie strony internetowej chocianow.pl, przez fundację Dumni z Chocianowa (w styczniu 2020 w KRS zmieniono jej nazwę na Fundacja Głos Regionu - prezes się nie zmienił) została podpisana przez byłą kierowniczkę działu promocji Urzędu Miasta i Gminy Chocianów - Katarzynę Tymińską. Fundacja kumpla Kulczyńskiego zobowiązała się m.in. do redagowania strony internetowej miasta. Jeśli umowa zostanie utrzymana przez rok, to z gminnych pieniędzy do portfeli kumpli Kulczyńskiego wpadnie bagatela 144 tys. zł. 

Dla porównania, do 2018 roku, koszt utrzymania strony internetowej chocianow.pl wraz z serwerami nie przekraczał ok 1107 zł w skali roku.

To nie wszystko! Kulczyński ma też załatwiony lans w regionie.

Przez cały 2019 rok portal e-legnickie.pl na podstawie umowy zawartej w dniu 31.12.2018 roku, z Urzędem Miasta i Gminy w Chocianowie publikował materiały, które "zamawiający" (czyli Gmina Chocianów) nadsyłała do redakcji portalu z Legnicy. Agencja Sport-Media Zbigniew Jakubowski, która jest wydawcą portalu e-legnickie.pl publikowała też nadesłane (przez Gminą Chocianów materiały fotograficzne w postaci fotogalerii, okazjonalne bannery reklamowe, czy opracowywała materiały na potrzeby zamawiającego (czyli Gminy Chocianów). 

I chyba nikogo nie powinno dziwić, że na łamach portalu z Legnicy nie pojawiły się informacje o tym, że kumple Kulczyńskiego za 12 tys. zł miesięcznie redagują witrynę przyklaskującą burmistrzowi. Trudno też się doszukać informacji o tym jak z początkiem kadencji Kulczyński powołał kumpli do rady nadzorczej PWK. Brak też informacji o tym jak Janusz Ślipko popisał się inteligencją, mówiąc, że "homoseksualizm to choroba". 

Natomiast z łatwością na łamach portalu e-legnickie.pl znajdziemy artykuł z listopada 2019 roku, gdzie w plebiscycie z okazji 365 dni rządów burmistrza T. Kulczyńskiego - włodarz Chocianowa dostał 60,31% głosów oceniających jego pierwszy rok rządów jako "bardzo dobrze". 

I tak przez cały 2019 rok portal e-legnickie.pl w łatwy sposób wzbogacił się dzięki gminnym pieniądzom o kwotę 8 399,88 zł brutto, czyli za miesięczną publikację tekstów i informacji promujących Gminę Chocianów na portalu e-legnickie.pl (tak na fakturach wypisywano nazwę usługi) kasowano 699,99 zł brutto.

WIĘCEJ FAKTUR PUBLIKUJEMY PONIŻEJ W GALERII 

Jednak to nadal nie koniec!

Kierownik Referatu Promocji, Komunikacji Społecznej i Informatyki - Krystian Wan z początkiem stycznia 2020 roku podpisał z wydawcą e-legnickie.pl kolejną umowę tym razem, już na wyższą kwotę. 

Jednocześnie poszerza się zakres usług, których od e-legnickie.pl oczekuje urząd. 
Teraz prócz opracowania i publikacji nadesłanych materiałów informacyjnych i promocyjnych Miasto i Gminę Chocianów, portal z Legnicy, musi umieścić na stronie głównej w kolumnie "Nasi partnerzy" logo Urzędu Miasta. W zakładce "Nadchodzące wydarzenia" wydawca zobowiązuje się umieszczać plakaty informacyjne o imprezach, wydarzeniach kulturalnych, sportowych itp. organizowanych przez Urząd Miasta i Gminę Chocianów. 

Według życzenia "zleceniodawcy" (czyli Gminy Chocianów) portal musi wykonać we własnym zakresie materiały prasowe, a okazjonalnie 4 razy w roku na e-legnickie.pl, według umowy mają pojawiać się życzenia świąteczne. 

Tym samym wydawca portalu e-legnickie.pl przez cały 2020 rok może skasować 12 546 zł brutto gminnych pieniędzy, to jest 1045,50 zł miesięcznie. 

Faktury i umowy publikujemy poniżej w galerii 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (13)

HalinaHalina

16 16

Masakra, ludzie nie mają już pieniędzy aby spokojnie żyć, a ten za naszą kasę się lansuje. I JESZCZE dzięki jego bierności mamy tylko podwyżki. Skończy ten typ bardzo źle. 19:52, 10.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OburzonyOburzony

14 14

Gmina biedna, gmina zadluzona po uszy, gówno rowami na wioskach płynie, a ten sie dalej lansuje jak od 1,5 roku. 😡 20:26, 10.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LansLans

13 11

Przecież to zwykły lanser. Wystarczy popatrzeć na jego zdjęcia, na każdym pozuje. Jego gowniarski samochodzik. Zobaczcie na zdjęcie w tle na jego profilu. Ludzie mnie kochają 🤣 to mnie kręcić, jestem bohiem 22:09, 10.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Patrycja Patrycja

7 7

ja już się przekonałam że on jest gówna wart! Wychwalanie pod niebiosa a w rzeczywistości mały człowiek co dopiero zaczyna przygodę z dzieciństwa 10:25, 11.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JustynaJustyna

1 1

Kto w Chocianowie się nie lansuje ??? 10:41, 21.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

??

2 0

a o lans za czyje pieni∂ze pytasz 15:45, 21.05.2020


KaszpirowskiKaszpirowski

1 1

Widzę przyszłość jak na dłoni.
Taczka, ewentualnie gnojowóz... 07:11, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dumni z PacanowaDumni z Pacanowa

1 1

Tomcio, kiedy znów kupisz nam parasolki? Zepsuła mi się. No daj trochę zarobić kolegom. Prosimy cię... Kochamy cię, bo nikt i nigdy, w tak szybkim tempie , nie wydawał naszej kasy jak ty... 20:01, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WC Black HorseWC Black Horse

1 1

A ja chcę trochę naklejek na kibel swój i na kosz od bio. Ale najlepiej jak będzie ta naklejka ze zdjęciem Kryształowego. 20:03, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FosFos

1 0

Lewica tu nie ma szans. Trzaskowski nie przejdzie. Chyba że blondynka Monika rozbierze sie i przestraszy . Ale nie wiem czy wiceprezes jej na to pozwolić. 18:33, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Po i oPo i o

1 0

Schetyne kochają. Dziękuję. Widac to rodzina albo... Szkoda Ani, była taka amerykańska, a tu wlazła druba blondynka no i chu. Chocianów stracony. Grubasa goncie, on powalczy o podwyżki. Całe życie nic nie robi tylko jątrzy. Do roboty nygusie bo ci zaraz 500. + zabraknie. 18:40, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BeataBeata

0 1

Piotrek Budzeń na burmistrza. Fajne śpiewa i też jest łysy. A kapusty środek też? 19:06, 27.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaneskiJaneski

0 0

A kto to? Jakiś lewus czy co! Brata znam, to podrzędny człowiek KKB. A ten... Mama daj,daj bo glod w Afryce. Te jego filmiki to jakiś cuda. Gadać to każdy potrafi. Do roboty się weź.A nie tu PR bratu niszczysz . 19:11, 27.05.2020


REKLAMA
REKLAMA