Zamknij
REKLAMA

Kumpel Kulczyńskiego nie dostał się do Rady Miejskiej - został prezesem PWK

17:44, 13.01.2021 | K.N
REKLAMA

W Chocianowie tradycyjnie - kumple Kulczyńskiego mogą liczyć na ciepłe gminne posadki. Najpierw przegrana w wyborach samorządowych startowała z list Bezpartyjnych Samorządowców do Rady Gminy Lubin Marta Burzyńska została ściągnięta przez Kulczyńskiego do pokierowania Przedsiębiorstwem Wodociągowo- Kanalizacyjnym w Chocianowie. Dzisiaj rada nadzorcza chocianowskich wodociągów odwołała znajomą burmistrza aby na stanowisko prezesa PWK powołać - kumpla Kulczyńskiego. 

Marcin Falkiewicz nowy prezes PWK, to kolejny przegrany w wyborach samorządowych z 2018 roku. To właśnie Falkiewicz chciał wejść do Rady Miejskiej z list wyborczych Kulczyńskiego. Nie udało mu się i przegrał z Januszem Zielonym. 


Pomimo iż powodem odwołania Burzyńskiej ze stanowiska mają być rzekome poszukiwania oszczędności w spółce, to warto przypomnieć, że w chocianowskich wodociągach kasa od dawna leje się na konta kumpli Kulczyńskiego. W Przedsiębiorstwie Wodociągowo - Kanalizacyjnym kasę dostaje Piotr Wandycz, który pobiera publiczne pieniądze w formie innej, niż dieta radnego. 

Sprawę wynagrodzeń Piotra Wandycza w PWK, oceni Naczelny Sąd Administracyjny, bo w pierwszej instancji chocianowskie wodociągi usłyszały niekorzystny dla siebie wyrok. Inni kumple Kulczyńskiego, ci którzy kiedyś byli "Dumni z Chocianowa" też otrzymywali kasę z PWK. Sebastian Grygorcewicz, który chętnie pokazywał się w obecności burmistrza w trakcie kampanii wyborczej w 2018 roku, a nawet poprowadził konwencję wyborczą Kulczyńskiego, kasował pieniądze z Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego za reklamę w portalu Chocianow.tv czy za zamieszczanie reklamy w gazecie Głos Regionu Chocianów. 

[ZT]13411[/ZT]

Do grona kumpli Kulczyńskiego, którzy zarabiają na gminie Chocianów w tym także w PWK, trafił- oddany Kulczyńskiemu - lubinianin Łukasz Wierdak, który w kampanii wyborczej w 2018 roku był pełnomocnikiem wyborczym Kulczyńskiego

To nie koniec.  Po tym jak Kulczyński ogłosił, że jest przygotowany na skutki nadchodzącego kryzysu, a w planach ma m.in. połączenie PWK z MZGKIM czy nawet chciałby zmniejszenia wynagrodzeń członkom rady nadzorczej do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabrycznej, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wpłynęło pismo z którego dowiadujemy się, że w Przedsiębiorstwie Wodociągowo - Kanalizacyjnym w Chocianowie szykuje się kolejny wakat, tym razem prokurenta. 

Kumpel Kulczyńskiego czyli Tomasz Kulesza od kilku miesięcy pełni rolę dodatkowego przedstawiciela przedsiębiorcy w prowadzeniu spraw firmowych. To wielki powrót Kuleszy do PWK. Z końcem 2018 roku Kulczyński powołał go do rady nadzorczej PWK. W kilka miesięcy (od grudnia 2018 do końca kwietnia 2019r) Kuleszy udało się zarobić w chocianowskich wodociągach aż 10 208,17 zł brutto. 

Kulesza to dobry kumpel Kulczyńskiego. Panowie znają się ze Starostwa Powiatowego w Lubinie gdzie razem pracowali w biurze prawnym. To właśnie Kulesza pomagał Kulczyńskiemu w sprawie sądowej, którą radna Anna Pichała wytoczyła burmistrzowi. 

Fucha w PWK, to też dodatkowe pieniądze dla Kuleszy. W tym miejscu warto przypomnieć, że kumpel Kulczyńskiego już z końcem 2019 roku na pełnym etacie pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy w Chocianowie, na stanowisku głównego specjalisty, a dodatkowo ten sam Kulesza zarabia na świadczeniu obsługi prawnej w kilku placówkach edukacyjnych w gminie Chocianów. 

[ZT]13277[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%