Zamknij
REKLAMA

Początek współpracy Kulczyńskiego z Pichałą?

00:23, 23.01.2019 | A.P
Skomentuj
REKLAMA

Tak wyglądałby samorząd, którego chcą mieszkańcy. Razem dla dobra gminy, dwie siły, podwójna moc pomysłów.  Czy wyobrażenia mieszkańców stały się faktem?

Projekt uchwały dotyczący bonifikaty w wysokości 98 % udzielanej osobom fizycznym i spółdzielniom mieszkaniowym od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi, złożony przeze mnie w poniedziałek rano, 21.01. już po południu, po niewielkich modyfikacjach, znalazł się w porządku obrad!

Dzięki temu mieszkańcy Gminy Chocianów otrzymają wsparcie w uzyskaniu prawa własności nieruchomości gruntowej wykorzystywanej na cele mieszkaniowe. Zlikwidowane zostaną coroczne opłaty z tytułu użytkowania wieczystego .  

Co to oznacza dla użytkowników wieczystych? Zostaną oni objęci ustawowym przekształceniem wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych oraz członków wspólnot mieszkaniowych w prawo własności. Osoby, które nie wniosą jednorazowej opłaty, do której mogą otrzymać bonifikatę, będą zobowiązane do uiszczania należności za nabycie prawa własności w formie opłat rocznych, przez okres 20 lat.

Bardzo mi miło, że nasza władza zaczęła realizować moje pomysły! Polecam się na przyszłość :-)

(A.P)

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego im. O. Langego we Wrocławiu, sołtys wsi Parchów, prezes Stowarzyszenia Nasz Parchów oraz prezes klubu piłkarskiego MKS Victoria Parchów, działaczka społeczna, matka czwórki dzieci, miłośniczka zwierząt, książek i sportu.

Anna Pichała

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ChocianówChocianów

3 2

To jednak Kulczyński chce współpracy, tylko dlaczego z drugiej strony jest taka krytyka jego poczynań? 08:42, 23.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeemTeem

1 0

Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca... poczekajmy na wynik głosowania nad projektem 09:01, 23.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do teemDo teem

1 0

Nieważne. Burmistrz przygotował i poddaje pod głosowanie. A WSZYSCY radni pracują nad tym żeby uchwały były podjęte lub nie. Więc niech się niektórzy zastanowia czy ciagła krytyka czy współpraca? 09:54, 23.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fałszywa wspólpraca fałszywa wspólpraca

4 3

no niech sie kuczyński zastanowi, pichała daje rade i warto jej słuchac, niech sie uczy od lepszych
ale jak znam zycie zagarną sobie jej prace, jej uchwałe i odtrobią ze to ONI 10:44, 23.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ewaaaewaaa

1 0

p.Pichała a reszt ludności co zamieszkują w budynkach komunalnych to co ? znowu będą na lodzie 17:18, 23.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%