Zamknij
REKLAMA

Się dzieje – wiosna?

21:14, 23.04.2019 | P.P
Skomentuj
REKLAMA

Warto konsekwentnie działać dla dobra mieszkańców i wsłuchiwać się w ich potrzeby. Łatwo nie jest, ale nikt nie mówi, że łatwo było, jest i będzie. Otóż postanowiłem przedstawić problemy w interpelacji wystosowanej w dniu 18-02-2019r. do urzędu MiG w Chocianowie ws. oznakowania dojazdu do posesji mieszkańców nowych ulic - Łąkowej i Chabrowej.

W dniu 18-04-2019r. otrzymałem odpowiedź, że oznakowanie ulic w tym rejonie zostanie skontrolowanie i w razie potrzeby wymienione lub uporządkowane w granicach pasa drogowego. Dodatkowo zostało napisane w piśmie, że zostanie skontrolowane oznakowanie pionowe w tym rejonie, a prace w tym zakresie powinny zostać zakończone do końca drugiego kwartału 2019r. Kolejnego dnia tj. 19-04-2019r. znaki zostały uzupełnione i teraz np. Policja czy Straż Pożarna (oby nie było takiej potrzeby)  będzie mogła dotrzeć z pomocą do mieszkańców w/w ulic. Tabliczka wisząca na jednym z garaży wskazująca ul. Wesołą o nr 23-23a zostanie zdemontowana.

Dodatkowo otrzymałem odpowiedź o usunięciu dzikich wysypisk oraz uporządkowania terenu w pobliżu garaży do końca kwartału drugiego 2019r. Pocieszający jest również fakt, że do końca drugiego kwartału 2019r. nastąpi uzupełnienie ubytków drogi dojazdowej do garaży pomiędzy ulicami Wesołą i Armii Krajowej. Zadanie to zostało ujęte w harmonogramie bieżących remontów dróg na terenie gminy Chocianów w roku 2019.  Również moja kolejna interpelacja została częściowo zrealizowana w zakresie uporządkowania śmieci i liści na terenie zielonym przy ul. Wesołej przez MZGKiM. I już zupełnie na koniec informuję, że dostałem zapewnienie z urzędu o planowanym uzupełnieniu elementów ławki na przystanku głównym PKS do końca czerwca 2019r.

Łatwo jest siedzieć z założonymi rękoma i twierdzić, że radni, którym na sercu leży dobro mieszkańców Gminy, mało robią. Otóż nie. Ja pisze interpelacje, które dojrzewają długo, bo urząd nie kwapi się z odpowiedzią, ale jak widać dochodzi do wniosku, że nie warto czekać. Co prawda po czasie, ale realizowane są moje pomysły, które wypływają z potrzeb i rozmów z Wami - Szanowni mieszkańcy. I zauważcie jedną subtelną różnicę, nie robię tego przy błyskach fleszy, a jedynie opisuję jak faktycznie jest w niniejszym felietonie.

  O kolejnych zrealizowanych lub planowanych sprawach będę Was – drodzy mieszkańcy  - informował na bieżąco. Oby tak dalej!!!

(P.P)

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Radny Rady Miejskiej w Chocianowie. Prywatnie mąż oraz ojciec dwójki wspaniałych dzieci. Miłośnik muzyki reggae. Inicjator wielu przedsięwzięć oraz eventów, w tym również tych dla dzieci. Zainteresowania ekonomią, biznesem, HR oraz sprawami społecznymi. Zawodowo związany był z firmą z branży budowlanej – producenta wielkogabarytowych konstrukcji stalowych.

Piotr Piech

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%